ABD’de Los Angeles yakınlarındaki yangınlarda 100 bin kişi için tahliye kararı

ABD’de Los Angeles şehri yakınlarındaki bölgede dün çıkan yangınlar nedeniyle 100 bin kişinin tahliye edileceği bildirildi.

ABD’de Los Angeles şehri yakınlarındaki bölgede dün çıkan yangınlar nedeniyle 100 bin kişinin tahliye edileceği bildirildi.ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles şehri yakınındaki Orange County yangınları nedeniyle Irvine şehir yetkilileri 100 bin kişinin tahliye edilmesi talimatını verdi. Bölgede dün çıkan yangınların rüzgarın da etkisiyle tehlikeye yol açtığı belirtilirken, bölgedeki iki yangından biri olan ‘Silverado’ yangınının yerel saat ile 06: 47 civarı Irvine şehri dağ eteklerinde çıktığı ve yangın nedeniyle 8 bin dönüm arazinin kül olduğu ifade edildi. Öte yandan ‘Blue Ridge’ yangını nedeniyle 6 bin 600 dönüm arazinin kül olduğu ve itfaiye ekiplerinin iki yangına da müdahale ettiği ifade edildi. Öte yandan, yangınlara müdahale eden 2 itfaiye personelinin yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı ve durumlarının kritik olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Article

ABD'de Yüksek Mahkeme'ye atanan Barrett göreve başladı

Next Article

İran: ABD nükleer anlaşmaya geri dönme kararı alırsa yeni güvenceler sunmalı

Related Posts
Devamı

Kremlin Sözcüsü Peskov, Rus doğal gazı için rubleyle ödeme sistemini reddeden ülkelere sevkiyatların durdurulduğunu açıkladı

Ukrayna'yı işgal etmesi sonrası Rusya lideri Putin, doğalgaz satışı ödemelerinde Rus rublesine geçtiklerini açıklamıştı. Bu uygulamaya tabi olmayan ülkelerin gaz akışının kesileceğini söyleyen Putin, bugün harekete geçti. Kremlin Sözcüsü Peskov, Rus doğal gazı için rubleyle ödeme sistemini reddeden ülkelere sevkiyatların durdurulduğunu açıkladı.