ABD, Rusya ile ‘gelecekteki savaşı’ simüle ediyor

ABD Savunma Bakanlığı, birimlerinin insanlı ve insansız araçların ve yapay zeka kontrol sistemlerinin kullanımını içeren “yakınsama” projesi kapsamında…
ABD Savunma Bakanlığı, birimlerinin insanlı ve insansız araçların ve yapay zeka kontrol sistemlerinin kullanımını içeren “yakınsama” projesi kapsamında eğitim verdiğini açıkladı.

RT tarafından bildirildiği üzere Savunma Bakanlığı şunları söyledi: “Bu tatbikat, Rusya ve Çin gibi eşit güçteki rakiplere karşı bu yüzyılın üçüncü on yılında savaş alanı için gelecekteki silahları ve yetenekleri birleştiriyor.”

“Arizona eyaletindeki Yuma eğitim sahasında yürütülen çok alanlı tatbikatlarda, özellikle Rus modelinde yaratılan birçok hedefin sonradan imha edilmesiyle düşmanın yeri tespit edildi.’ diye belirtildi.

Savunma Bakanlığı’na göre; hava savunma sistemi “M109 obüs”, Gelişmiş Savaş Yönetim Sisteminin (ABMS) bir gösterimi sırasında, Rus kanatlı bir füzeyi simüle eden bir hava hedefini vurmayı başardı.

ABD Hava Kuvvetlerinin ilgili tatbikatları 3 Eylül’de New Mexico eyaletindeki “White Sands” füzeleri alanında gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Trump, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki son çatışmalar hakkında çarpıcı yorumlar yaptı

Next Article
Trump Huawei yasağı için Merkel'e baskı yapmaya devam ediyor

Trump Huawei yasağı için Merkel'e baskı yapmaya devam ediyor

Related Posts