Pazartesi, Haziran 24, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

ABD Başkanlık Seçimleri: Türkler hangi adaya sıcak bakıyor?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), 3 Kasım’da yeni başkanını belirleyecek. Tüm dünya ülkeleri bu seçimleri yakından takip ediyor. Cumhuriyetçilerin adayı ve mevcut Başkan Donald Trump ile Demokratların adayı Joe Biden’ın seçimlere kısa bir süre kala birbirlerine yönelik eleştirileri her defasında nabzı daha da yükseltiyor.

ABD ile güvenlik ve siyasi meseleler üzerinden zaman zaman restleşen Türkiye açısından da yeni başkanın kim olacağı oldukça önemli.

Peki Türkiye’de sokak hangi adayı ülke açısından daha hayırlı buluyor? Euronews mikrofonuna konuşan vatandaşlar Trump’ın tüm dünyada özellikle de Müslüman ülkelerde savaş politikası yürüttüğünü düşünüyor. O nedenle Biden’e daha fazla şans veriyor. Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki çatışmalı süreç de Trump’a karşı mesafeyi daha da arttırmış.

Bunun yanı sıra her iki adayı desteklemeyip, “Barack Obama gibi bir lidere ihtiyaç var” diyenler de yok değil. Obama desteğinin altında ise çoğunlukla Müslümanlık yatıyor. Ancak sokağın ortaklaştığı tek mesele ABD’nin “Müslümanlara karşı savaş politikaları yürüttüğü” ve “barıştan yana olmadığı” algısı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar