700 ekonomist Trump’ın tekrar seçilmesine karşı

Aralarında Nobel ödüllülerin de bulunan 700’ü aşkın ekonomist, Amerika başkanı Trump’ın tekrar seçilmesine karşı çıktılar.

Hill haber sitesinin bildirdiğine göre aralarında Nobel ödüllü ekonomistlerin de bulunduğu 700 ekonomist yazdıkları mektupta açıkça Trump’ın tekrar seçilmesine karşı muhalefet ettiler.
Söz konusu mektubun bir bölümünde şöyle yazıyor: 
“Trump’ın başkanlık dönemi demokrasiye karşı “sürekli hakaret”le doludur ve Trump hükümetinin Koronavirüs salgınına karşı tepkisi, yalan ve tehlikeli bilgilerle doludur.”
Mektuba imza atanlar arasında Paul Milgrom,  Oliver Hart ve  Alvin E. Roth gibi Nobel ödüllü şahsiyetler de bulunuyor. 
 Trump son canlı yayın tartışmasında Demokrat rakibi Joe Biden’i Amerika ekonomisini durgunluk ve krize doğru sürüklemekle suçladı. 
Trump, Amerika’da Korona salgını nedeni ile işsizlik oranının eşsiz bir şekilde arttığı ve YGSH’nın şiddetle gerilediği bir ortamda Biden’e yönelik suçlamalarda bulunuyor. /

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

CİA'nın Eski Başkanı'nından Trump'ın Suudi Veliahdını Davetine Tepki

Next Article

Amerika'daki Silah Lobisinden İran'ın Askeri Ortaklarına Karşı Tehdit

Related Posts
Devamı

ABD’de Vaka Sayısı Altı Ayın Zirvesinde

Amerika’da Delta varyantının hızla yayılmasıyla vaka sayıları son altı ayın en yüksek seviyesine çıktı. 11 eyalette vaka sayıları 1 milyonu geçmiş durumda. Corona virüsü aşılarının Delta varyantına karşı etkisinin azalması, özellikle bağışıklık sorunları ya da kronik hastalıkları olanları endişelendiriyor.