700 ekonomist Trump’ın tekrar seçilmesine karşı

Aralarında Nobel ödüllülerin de bulunan 700’ü aşkın ekonomist, Amerika başkanı Trump’ın tekrar seçilmesine karşı çıktılar.

Hill haber sitesinin bildirdiğine göre aralarında Nobel ödüllü ekonomistlerin de bulunduğu 700 ekonomist yazdıkları mektupta açıkça Trump’ın tekrar seçilmesine karşı muhalefet ettiler.
Söz konusu mektubun bir bölümünde şöyle yazıyor: 
“Trump’ın başkanlık dönemi demokrasiye karşı “sürekli hakaret”le doludur ve Trump hükümetinin Koronavirüs salgınına karşı tepkisi, yalan ve tehlikeli bilgilerle doludur.”
Mektuba imza atanlar arasında Paul Milgrom,  Oliver Hart ve  Alvin E. Roth gibi Nobel ödüllü şahsiyetler de bulunuyor. 
 Trump son canlı yayın tartışmasında Demokrat rakibi Joe Biden’i Amerika ekonomisini durgunluk ve krize doğru sürüklemekle suçladı. 
Trump, Amerika’da Korona salgını nedeni ile işsizlik oranının eşsiz bir şekilde arttığı ve YGSH’nın şiddetle gerilediği bir ortamda Biden’e yönelik suçlamalarda bulunuyor. /

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

CİA'nın Eski Başkanı'nından Trump'ın Suudi Veliahdını Davetine Tepki

Next Article

Amerika'daki Silah Lobisinden İran'ın Askeri Ortaklarına Karşı Tehdit

Related Posts
Devamı

Rusya’ya karşı birlikte hareket edecekler! ABD, Grönland’ı satın almaktan vazgeçti

2019 yılında eski ABD Başkanı Trump'ın, Danimarka'ya bağlı ve dünyanın en büyük adası Grönland'ı satın almak istemesi tepkiyle karşılanmıştı. Böyle bir satışın olmayacağını vurgulayan Danimarka'ya rağmen ABD'nin görüşme talepleri devam ediyordu. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise Grönland'ı satın almaktan vazgeçtiklerini söyleyerek konuya son noktayı koydu. Stratejik önemi artan Grönland'da konsolosluğunu tekrar açan ABD, özellikle de Rusya'ya karşı Grönland'da birlikte hareket edecek.