Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

11 Eylül yıl dönümü: Covid-19 salgınında anma törenleri nasıl değişti?

Amerika Birleşik Devletleri, tarihinin en büyük saldırısında yitirdiklerini anıyor. 11 Eylül saldırılarının 19’uncu yıl döneminde düzenlenecek törenler için Covid-19 salgınından dolayı yapılan değişiklikler, ölenlerin yakınlarını ikiye böldü.

Bu yıl ilk kez çok az sayıda kişinin katılacağı New York’taki törende, ölenlerin isimleri yakınları tarafından okunmayacak.

Savunma Bakanlığı karargahı Pentagon’daki askeri merasimde ise bu isimler ses kaydından duyulacak, askeri törene dışarıdan ziyaretçi alınmayacak.

93 sefer sayılı United Airlines uçağının düşürüldüğü Shanksville, Flight 93 Ulusal Anıtı’ndaki törende ise ölenlerin adları bir kişi tarafından okunacak. Burada geleneksel olarak düzenlenen müzik dinletisi de bu yıl olmayacak.

Dünya Ticaret Merkezi’nin ikiz kulelerini temsilen yapılacak ışık gösterisi ise gelen tepkiler üzerine son anda iptal edilmekten döndü.

Bu önlemleri anlayışla karşıladığını söyleyen ölenlerin yakınları, her ne kadar zor olsa da bu yıl törene katılmayacaklarını söylüyor. Sıkı önlemlerle bugüne kadar yapılan törenlerin devam edebileceğini savunan karşıt görüştekiler ise saldırıyı unutturmak isteyenlerin salgını bahane ettiği görüşünde.

Euronews

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar