Stacey Abrams: Joe Biden’ın seçim zaferinin arkasındaki isim

Kamala Harris, Ocak ayında ilk siyah-Asyalı kadın başkan yardımcısı olarak yemin ettiğinde tarih yazacak; ama bir diğer siyah kadın, Biden-Harris ikilisini Beyaz Saray’a taşımakta hayati rol oynadı.

Kamala Harris, Ocak ayında ilk siyah-Asyalı kadın başkan yardımcısı olarak yemin ettiğinde tarih yazacak; ama bir diğer siyah kadın, Biden-Harris ikilisini Beyaz Saray’a taşımakta hayati rol oynadı. 

Başkan yardımcılığına seçilen Kamala Harris, azınlıklardan kadınların özellikle de siyah kadınların sık sık dikkate alınmadığını ama “demokrasinin bel kemiği olduklarını bu seçimde kanıtladıklarını” söyledi. 

Hunt ailesi, Georgia eyaletinde Atlanta yakınındaki evlerinde televizyonu açmış Harris’in konuşmasını göz yaşlarıyla izliyor. 

27 yaşındaki Kristin Hunt, “Georgia artık maviye döndü (Demokratların rengi), bu eyalet ve sakinleri açısından hayatı değiştirecek bir şey, özellikle de burada yaşayan siyahlar açısından” diyor.

Previous Article

Trump, aşırı sağ radikalizmini yaygınlaştırdı, normalize ederek meşrulaştırdı / Zahide Can

Next Article

ABD'nin Chicago kentinde silahlı saldırgan 5 kişiyi öldürdü, 2 kişiyi yaraladı

Related Posts
Devamı

Huey Newton Kimdir?

Siyahi Amerikalıların savunucusu olarak tanınan Amerikalı siyahi aktivist Huey Newton, kimilerince bir sokak serserisi, aşırılıkçı ve katil olarak tanımlanırken, taraftarlarına göre ise siyahi Amerikalıların hak savunucusuydu. Louisiana’da dünyaya gelen Newton, adını vali Huey Long’tan alıyordu. Newton, ailesi ile birlikte Kaliforniya’daki Oakland’a taşındı. Çocukluğunda başını sürekli belaya sokuyordu. On dört yaşında silahlı saldırı suçlamasıyla tutuklandı. Kendi ifadesine göre liseden mezun olduğunda okuma yazma bile bilmiyordu. Okumaya öğrenmeye karar verdi. İşe Platon’un “Devlet” kitabıyla koyuldu. Daha sonraları bu kitabı anlamak için beş defa okuduğunu itiraf etti. Kitap onun için bir dönüm noktası oldu. Politik bilince bu şekilde kavuştu.
Devamı

Pat Robertson kimdir?

1930’da doğdu, Amerika’nın en etkili evanjelik liderlerinden biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin CNN ve ESPN Sports’tan sonra en büyük…