Punisher’ın yıldızı karakterin logosunun Trump destekçileri tarafından kullanılmasına dair konuştu

Punisher dizisinin yıldızı Jon Bernthal, ABD Kongre binasının basılması sırasında karakterin logosunun kullanılmasıyla alakalı tartışmalara dahil oldu Netflix’te…
Punisher'ın yıldızı karakterin logosunun Trump destekçileri tarafından kullanılmasına dair konuştu

Punisher dizisinin yıldızı Jon Bernthal, ABD Kongre binasının basılması sırasında karakterin logosunun kullanılmasıyla alakalı tartışmalara dahil oldu

Netflix’te yayımlanan Punisher dizisinin yıldızı Jon Bernthal, canlandırdığı karakter Frank Castle etrafında büyüyen tartışmaya dair düşüncelerini açıkladı.

Geçen hafta mevcut ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçilerinin ABD Kongre binasını bastığı sırada binanın içine giren göstericilerden birinin Punisher logosu taşıyor olması sosyal medyada büyük bir tartışma başlatmıştı.

Pek çok Marvel hayranı yaşadıkları hayal kırıklığını dile getirmiş, içlerinden bazıları da Marvel’ın meşhur karakteri artık emekli etmesi gerektiğini söylemişti.

Salı günü sosyal medya hesabından tartışmaya dahil olan Bernthal, logonun kullanımından rahatsızlık duyan Punisher hayranlarından birinin hazırladığı görseli alıntılayarak, “Sizinleyim, güzel iş” ifadelerini kullandı.

Screen Rant’in haberine göre Bernthal daha sonra göstericileri kastederek şunları söyledi:

Bu insanlar yanlış yola saptırılmış, kaybolmuş ve korkuyorlar. Frank’in savunduğu şeyle veya neyle ilgili olduğuyla hiçbir alakaları yok.

Bu, Frank Castle’ın logosunun yarattığı ilk tartışma değil. Bahsi geçen beyaz kuru kafa logosu daha önce Siyahilerin Hayatı Önemlidir (Black Lives Matter) hareketi için de kullanılmıştı. Karakterin yaratıcılarından Gerry Conway logoyu harekete bağış toplanması için yeniden tasarlayacak genç sanatçılar aradığını duyurmuştu. 

Previous Article

ABD'de Olimpiyat şampiyonu yüzücü de Kongre baskınında yer almakla resmen suçlandı

Next Article
SpaceX, NASA, Boeing ve diğerleri: Ay için 2021'deki roket fırlatmaları

SpaceX, NASA, Boeing ve diğerleri: Ay için 2021'deki roket fırlatmaları

Related Posts
Devamı

ABD Kongresinde ‘Doğu Akdeniz’ körlüğü ve Rum

ABD'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) 33 yıldır uyguladığı silah ambargosunu tam da Doğu Akdeniz'de gerilimin tırmandığı bir dönemde kaldırması, bölgesel güvenliği baltalayan ciddi bir stratejik körlük olarak tarihe geçti. Trump yönetimi her ne kadar 'Rusya'nın etkisini azaltmak' amacına vurgu yapsa da, Kongrede uzun süreden beri Türkiye'ye karşı GKRY'ye silah ambargosunun kaldırılması için lobi yapan isimlerin olduğu bilinen bir durum.