Pentagon UFO haritası yayınladı: Üç bölge yoğunlukta

UFO ve uzaylı tartışmaları tüm hızıyla devam ederken, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) gizliliği kaldırılan belgelerin yayınlanacağı internet sitesinin geçen 30 Ağustos’ta açıldığını duyurdu. Dünya üzerinde en çok UFO görülen noktaların da harita ile belirtildiği sitede, bu konuda yapılacak ihbarlar da kabul edilecek.

Dünya dışı yaşam tartışmaları, geçen yıl ABD Kongresi’nde 54 yıl aradan sonra ilk kez halka açık şekilde yapılan UFO konulu oturumun ardından gündemin ana maddelerinden biri haline gelmişti.

Bu kapsamda yapılan araştırmaların önemli bir kısmının üzerinde hala gizlilik bulunuyor olsa da ABD hükümeti, elinde bulunan verilerin bir kısmını kamuoyu ile paylaşmaya başladı. Konuyla ilgili yaşanan son gelişme ise ABD Savunma Bakanlığı’ndan geldi.

Pentagon, yayınladığı haritayla dünya üzerinde tanımlanamayan uçan cisimlerin en çok görüldüğü noktaları paylaştı. ‘Tanımlanamayan anormal fenomen’ (UAP) olarak adlandırılan ‘tanımlanamayan uçan cisim’ler (UFO) hakkında resmi olarak gizliliği kaldırılmış bilgiler, bakanlık tarafından kurulan yeni bir internet sitesi üzerinden halkla paylaşılıyor.

Previous Article

Biden, yeni Hindistan-Orta Doğu-Avrupa Ekonomik Koridoru'nun önemini vurguladı

Next Article

ABD eski istihbarat subayı Ritter: Batı’ya göre Rusya’nın Ukrayna’daki zaferi kaçınılmaz

Related Posts