Kim Jong-un : ABD artık bize saldırmayı göze alamaz

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ülkede ilk defa görülen Covid-19 virüsü ile ilgili yapılan toplantı sonrası konuştu. Konuşmadında…
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ülkede ilk defa görülen Covid-19 virüsü ile ilgili yapılan toplantı sonrası konuştu.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ülkede ilk defa görülen Covid-19 virüsü ile ilgili yapılan toplantı sonrası konuştu. Konuşmadında KHDC(Kuzey Kore) artık nükler anlamda caydırıcı olduğunu ülkesinin bu güç ile ABD’den gelecek her türlü saldırıyı durdurabileciğine dikkat çeken Kim Jong-un artık savaş tehtitlerinin korkutucu olmadığına dikkat çekti.

“Kore’nin nükler programının hem ulusu için hemde dünya için küresel bir ABD tehtidine karşı savunma oluşturuyor. Amerika eskisi gibi işgal altında tutuğu güney topraklarından bize yönelik saldırı tehtidi yapamaz.” diyen KHDC lideri

” Korona Virüsü dünyayı yeni bir aşamaya getirdi dünya’ya Kore’yi şeytan gibi tanıtanlar kendi ülkelerinde ki yoksullukla ve hastalıkla yüzleştiler bu diğer uluslar için acı ve korku iken bizim için basit bir hastalıktan ibaret çünkü Korenin doktorları ulusları için bu göreve çok sıkı çalıştılar. Malesef işgal altında ki güney topraklarından sınırımızı yasadışı yollarla aşan bir kişi de Covid-19 vakası tespit edildi kişi ve bulunduğu şehirde karantina uygulaması başlatıldı.”

“Birleşmiş Milletler iki yüzlü davranıyor. Pandemi sürecinin başında başta Afrika olmak üzere bir çok ülkeye doktor göndermek istedik ama BM ve uluslar arası abluka bizi bu insani durumda bile engellemeye çalışıyor bunun suçlusu BM ve ABD’dir”

Başkan Kim Jong-un artık ABD ile bir diyalog süreci olmayacağına vurgu yaparken ABD’nin oyalama taktiği uyguladığını KDHC’nin verdiği ödünlere rağmen ABD’nin samimiyetsiz olduğunu belirti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Taliban: ABD çekilmezse gereken adımları atarız

Next Article

Trump: Kimse beni sevmiyor

Related Posts
Devamı

Azerbaycan-Ermenistan arasındaki çatışmalar yeniden başladı! ABD’nin işine gelmedi

Azerbaycan, Ermenistan ordusunun akşam saatlerinde sınırda kapsamlı provokasyonda bulunduğunu açıkladı. Bu saldırıların ardından Azerbaycan'dan sert misilleme geldi. Çatışmadan rahatsız olan ABD Dışişleri Bakanı, Ermenistan lideri Paşinyan ile görüştü. Mevcut durumu "kabul edilemez" olarak nitelendiren Blinken, "Her türlü askeri çatışmaya derhal son verilmesi çağrısında bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.