Pazartesi, Haziran 24, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

İngiltere ve ABD İsrail için mi Yemen’e saldırdı? İşte Yemen saldırısının perde arkası…

İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık ve hukuk tanımaz saldırıları devam ederken Yemen’in Kızıldeniz’de İsrail’e yardım eden gemilere operasyonları başlamıştı. İsrail’in arkasında olduklarını her platformda açıklayan emperyalizmin egemen devletleri ABD ve İngiltere, İsrail’in maddi kaynaklarının kesilmesine kayıtsız kalamadı. Yemen’e saldıran ABD ve İngiltere unsurları pek çok insanın hayatını kaybetmesine sebebiyet verdi. 

Yemen’den tarafından yapılan açıklamada, ABD ve İngiltere’nin Yemen’de düzenlediği saldırılarda en az 5 kişinin öldüğü, 6 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

İSRAİL’E KALKAN OLDULAR

Sana Hükümeti Yüksek Siyasi Konsey Üyesi Muhammed Ali el-Husi, ABD ve İngiltere’nin “deniz ticaretini güvenceye alma” gerekçesiyle Yemen’e düzenlediği saldırıların Gazze Şeridi’ne yönelik savaşı yürütenin de bu ülkeler olduğunu gösterdiğini ve saldırılara karşılık vereceklerini belirtti.

Sana Hükümeti Yüksek Siyasi Konsey Üyesi Husi, ABD ve İngiltere’nin Yemen’e yönelik saldırılarına ilişkin X sosyal medya platformundan bir açıklama yaptı.

Açıklamasında Husi, “Amerikan-İngiliz saldırıları barbarca, terörist saldırılardır, vahşi bir psikolojiyi yansıtan kasıtlı ve haksız bir saldırıdır.” ifadesini kullandı.

ABD ve İngiltere’nin Yemen’e düzenlediği saldırılarla İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını yönettikleri gerçeğini gösterdiğini belirten Husi, “ABD ve İngiltere’nin, Yemen’e karşı olduğu gibi, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırısını yürütenin de kendileri olduğunu bu saldırılarla bir kez daha teyit etmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Husi, ABD ve İngiltere’nin Yemen’e düzenlediği hava saldırılarının karşılıksız kalmayacağını vurguladı.

Popüler Yazılar