Facebook’tan içerik üreticilerine 1 milyar dolarlık yatırım

Mark Zuckerberg “Milyonlarca içerik üreticinin geçimini sağlayacağı en iyi platformları oluşturmak istiyoruz” dedi Sosyal medya kullanıcılarını platformlarına çekmek…
ABD eyaletleri Facebook'a dava açmaya hazırlanıyor

Mark Zuckerberg “Milyonlarca içerik üreticinin geçimini sağlayacağı en iyi platformları oluşturmak istiyoruz” dedi

Sosyal medya kullanıcılarını platformlarına çekmek isteyen teknoloji devi Facebook, belirlediği kriterleri karşılayan içerik üreticilerine gelecek 1,5 yıl içerisinde 1 milyar dolar (yaklaşık 8 milyar 500 milyon TL) ödeme yapacağını açıkladı.

Hem Facebook hem de Instagram kullanıcılarına yapılacak ödemeler, bonus programları aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Bu programlardan biri In-Stream. Bu bonus programı aracılığıyla kullanıcılar, Facebook’taki yayınlarında yayın içi reklam özelliğinden yararlanırsa para kazanacak.

Stars adlı bonus programındaysa belirli hedeflere ulaşan içerik üreticileri ödeme alacak.

Instagram’da IGTV videolarda reklam yayımlayan veya Reels’da videoları popüler olan kullanıcılar bu yatırımdan yararlanacak.

Şirket bu yaz Instagram uygulamasında, sonbahardaysa Facebook uygulamasında bonuslar hakkında bilgi verielcek özel bölümler oluşturmayı planlıyor.

Öte yandan bonuslardan sadece davetiye gönderilen içerik üreticileri yararlanabiliyor. Facebook, ileride kapsamın genişletileceğini ve para kazanmak için yeni seçeneklerin duyurulacağını açıkladı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şöyle yazdı:

Milyonlarca içerik üreticinin geçimini sağlayacağı en iyi platformları oluşturmak istiyoruz.

Şirket bir süredir sosyal medya kullanıcılarını platformlarına çekmek için çabalıyor. Örneğin geçen ay aboneliklerle ve rozetlerle elde edilen gelirlerden en az 2023’e kadar kesinti yapmayacağını duyurmuştu.

Previous Article

Times Meydanı'ndaki dev ekranda 15 Temmuz anması

Next Article

Moderna, mRNA teknolojisini kanser ve HIV aşısında da kullanacak: İnsan denemeleri başlıyor

Related Posts