Ana Sayfa Editörün Seçimi Ensarullah: ABD ve İngiltere Kızıldeniz’i zelilce terk edecek

Ensarullah: ABD ve İngiltere Kızıldeniz’i zelilce terk edecek

0
Ensarullah: ABD ve İngiltere Kızıldeniz’i zelilce terk edecek

Yemen Ensarullah Hareketi Siyasi Büro Üyesi Ali el-Kahum, ABD ve İngiltere’nin Yemen’e yönelik saldırılarının daha önce bombalanmış alan ve bölgeleri hedef aldığını kaydederek, saldırıların hiçbir etkisinin olmadığını söyledi.

X hesabından açıklama yapan Ensarullah Hareketi Siyasi Büro Üyesi Ali el Kahum, “Yemen’e yönelik Amerikan-İngiliz saldırganlığı, Yemen’in çeşitli valiliklerine hava saldırıları ve savaş gemilerinden füze saldırıları şeklinde devam ediyor. Füze fırlatma rampalarını hedef aldığını iddia ederlerken aslında daha önce bombalanmış alan ve bölgeleri hedef alıyorlar ve hiçbir etkisi olmuyor” dedi.

Kahum, “Saldırılar, Yemen topraklarına ve halkına yönelik düşmanca ve suç teşkil eden davranışlarda açık bir ısrardır ve bu nedenle açık bir savaştır” ifadelerini kullandı.

Yemenli yetkili şöyle devam etti:

“Dünyayı sarsan, güçlü ve ezici saldırılara katlanmak zorundalar. Bunlarla birlikte Yemen’in stratejik caydırıcılık dengesi değişecek. Yemen’in etkili askeri operasyonları genişleyecek.

Ta ki Amerikalılar ve İngilizler Kızıldeniz’i ve bölgeyi zelilce ve prestijleri kırılmış bir halde terk edene ve bununla birlikte istikbar ve tek kutupluluk çökene kadar.

Yemen yiğitliği galip gelecek, Yemen’in uzun eli sahada ve tetikte olacak, onların sesleri ve çığlıkları daha da yükselecek, komploları sönüp bitecek, umutları boşa çıkacak.

Yemen onlar için de her işgalci ve sömürgeci için de mezarlık olacaktır. Başlayan daha adaletsizdir ve çevreler zalimin etrafında döner. Önümüzdeki günler ve saatler sürprizlerle doludur ve gelecek daha büyüktür.

Yemen onlar için ve her işgalci ve sömürgeci için mezarlık olacaktır. Günler bağinin (zalim, yoldan çıkmış) etrafında döner. Önümüzdeki saatler sürprizlerle dolu, gelecek olan ise daha büyük.”

YDH