American Airlines: 13 bin çalışanımızı ücretsiz izne çıkarabiliriz

ABD’li hava yolu şirketi American Airlines, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sektörü olumsuz etkilemeye devam etmesi nedeniyle 13…
American Airlines: 13 bin çalışanımızı ücretsiz izne çıkarabiliriz

ABD’li hava yolu şirketi American Airlines, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sektörü olumsuz etkilemeye devam etmesi nedeniyle 13 bin çalışanını ücretsiz izne çıkarabileceğini duyurdu.

American Airlines Üst Yöneticisi Doug Parker ve Başkan Robert Isom’un konuya ilişkin şirket çalışanlarına gönderdiği mesajda, 2021’in ilk 5 haftasının neredeyse geride kaldığı ancak durumun 2020 ile benzer olduğu belirtildi.

Kovid-19 aşısının dağıtımının beklendiği kadar hızlı olmadığına işaret edilen mesajda, uluslararası seyahatlere getirilen yeni kısıtlamaların da talebi azalttığı bildirildi.

Hava yolu şirketlerine yönelik yardım paketinin süresinin 31 Mart’ta sona erecek olmasıyla 13 bin çalışanın ücretsiz izne çıkarılma riskinin bulunduğu kaydedildi.

American Airlines, geçen yıl ekim ayında 19 bin çalışanını ücretsiz izne çıkarmış, hava yolu sektörüne sağlanan destekle geçen yıl aralıkta söz konusu çalışanları işe geri çağırmıştı.

Hava yolu şirketi, Kovid-19 salgınının etkisiyle 2020 yılında 8,9 milyar dolar zarar ettiğini açıklamıştı.

Previous Article

“Huawei'yi kara listeden çıkarmak için neden görmüyorum”

Next Article
ABD'de savcılık, 'dini inançları nedeniyle' dokuz gün boyunca standart hapishane yemeğini yemeyen 'boynuzlu şamana' organik gıda sağlanmasına hükmetti. ABD'de 3 Kasım seçiminin sonucunu kabul etmeyerek Kongre Binası'nı basan isimler arasında en tanınan figür haline gelen 'boynuzlu şamanın', organik gıda verilmediği için gözaltında hiçbir şey yemediği öğrenilmişti. Jacob Chansley isimli 'şamanın', Washington'da hapishaneye gönderildikten sonra da hiçbir şey yemediği ortaya çıktı. Avukatı Al Watkins tarafından yapılan açıklamada, Arizona'da tutuklanan Chansley'e hiçbir şey yemediği için sonunda organik gıda sağlanmıştı. Ancak Chansley, Washington'daki bir hapishaneye transfer edildikten sonra yine aynı durumla karşılaştı ve yemek yemeyi yeniden bıraktı. Watkins ise dün gerçekleşen duruşmada, Arizona'da alınan organik gıda kararının Washington'da da geçerli sayılması gerektiğini savundu. Islah Dairesi'nden bir avukat, şamanizmin organik yemek yemeyi zorunlu kıldığına dair net bir gösterge bulamadıklarını ve ayrıca organik gıda sağlamanın hapishanede 'lojistik bir kabusa dönüşeceğini' söyledi. Ancak, Yargıç Royce Lamberth ise Chansley'in dini inançları nedeniyle organik yemeğe erişmeye hakkı olduğuna hükmetti. Chansley'e, Arizona'da gözaltında bulunduğu dönemdeki gibi organik gıda sağlanması bekleniyor.

Organik gıda olmadığı için hapishanede yemek yemeyen 'Kongre Şamanı' için karar çıktı: İnançlarına uygun gıda sağlanacak

Related Posts