ABD’nin Türkiye’deki büyükelçiliği terör tehditleri nedeniyle hizmetleri askıya aldı

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, cuma günü yaptığı bir güvenlik uyarısında, ABD’nin Türkiye’deki büyükelçiliği ve konsolosluklarında vatandaşlık hizmetlerini ve vizelerini,…
ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, cuma günü yaptığı bir güvenlik uyarısında, ABD’nin Türkiye’deki büyükelçiliği ve konsolosluklarında vatandaşlık hizmetlerini ve vizelerini, aleyhine olası şiddet eylemlerinin inandırıcı tehditleri nedeniyle geçici olarak askıya aldığını söyledi.

Büyükelçiliğin yaptığı açıklamada, “Türkiye’deki ABD Misyonu, ABD Başkonsolosluğu dahil İstanbul’daki ABD vatandaşlarına ve yabancı uyruklulara yönelik potansiyel terör saldırıları ve adam kaçırma olaylarına ilişkin inandırıcı raporlar aldı.” dedi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği tehdit hakkında herhangi bir detay vermedi. Türkiye de bu son açıklamaya cevap vermedi.

Büyükelçilik sözcüsü CNBC’ye verdiği demeçte: “ABD’nin Türkiye misyonu, güvenlik koşullarıyla ilgili devam eden değerlendirmemizin bir sonucu olarak bu bildirimi yayınladık. Türkiye’de yaşayan Amerikalıların yanı sıra Büyükelçiliğimizi ve Konsolosluklarımızı ziyaret eden Türk vatandaşlarının güvenliğini sağlamada Türk hükümetinin verdiği destekten dolayı minnettarız. dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD Başkanı Donald Trump, Sudan'ı "Terörü Destekleyen Ülkeler" listesinden çıkaran kararı imzaladı.

Next Article

Sudan ile İsrail ilişkileri normalleştirme kararı aldı

Related Posts