Ana Sayfa Güncel Haberler Amerika ABD seçimleri son dakika haberleri: Biden ve Trump kampanyaları son hızına giriyor

ABD seçimleri son dakika haberleri: Biden ve Trump kampanyaları son hızına giriyor

0
ABD seçimleri son dakika haberleri: Biden ve Trump kampanyaları son hızına giriyor

Seçime sadece iki günlük kalırken, adaylar önemli miting alanı eyaletlerinde hızlarını arttırdı.

  • Demokratik aday Joe Biden, başkanlık yarışının geri kalanını, her iki aday için de giderek daha önemli hale gelen bir miting alanı eyaleti olan Pennsylvania’da geçirmeye hazırlanıyor.
  • Donald Trump, Pazar günü beş eyalette beş miting düzenleyecek. Son dakikada seçmenleri harekete geçirmek için çığır açan çağrılar, 2016’da zafere gitmesine yardımcı olan bir strateji yapıyor.
  • Cumhuriyetçi cumhurbaşkanı, Teksas’taki bir olayın iptal edilmesine yol açan bir Biden kampanya otobüsünü taciz eden bir taraftar kervanına övgüde bulundu.
  • Seçim gününe sadece iki gün kala, 92 milyondan fazla ABD vatandaşı şimdiden oylarını kullandı. Geçmiş seçimlerde erken oylamayı çok geride bıraktı ve 2016’da sayılan tüm oyların yüzde 67’sini oluşturdu.

En rekabetçi kabul edilen üç kuzey pas kuşağı miting alanı eyaletinden biri olan Pennsylvania, yarışın son günlerinde her iki kampanyanın programlarının merkezinde yer aldı.

Trump pazartesi günü eyalette dört miting düzenlerken, Biden Pazar günü iki etkinlik düzenliyor. Pazartesi günü, her iki adaya ve çeşitli vekiller, eyaleti kampanyanın son tam gününde etkinliklerle dolduracak.

Trump, eski bir Demokrat kalesi olan eyaleti 2016’da yüzde 0,7 kazandı ve 20 seçim oyu bu sefer yeniden seçim umutları için gerekli olabilir. Geçtiğimiz haftalarda eyalet, Biden’ın istikrarlı bir liderliği sürdürdüğü yakınlardaki Michigan ve Wisconsin’den daha rekabetçi görünüyordu. Üç eyalet de Trump’ın 2016 zaferinin temelini oluşturuyordu. Üç eyalette sadece 77.000 seçmenlik bir farkla kazandı.

Bir grup yeni anket, Biden’ın Pennsylvania’daki boşluğu, Washington Post-ABC anketinde yedi puan, New York Times-Siena anketinde altı puan ve Muhlenberg College anketinde beş puan artırdığını gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz