ABD seçimleri son dakika haberleri: Biden ve Trump kampanyaları son hızına giriyor

Seçime sadece iki günlük kalırken, adaylar önemli miting alanı eyaletlerinde hızlarını arttırdı. Demokratik aday Joe Biden, başkanlık yarışının…

Seçime sadece iki günlük kalırken, adaylar önemli miting alanı eyaletlerinde hızlarını arttırdı.

  • Demokratik aday Joe Biden, başkanlık yarışının geri kalanını, her iki aday için de giderek daha önemli hale gelen bir miting alanı eyaleti olan Pennsylvania’da geçirmeye hazırlanıyor.
  • Donald Trump, Pazar günü beş eyalette beş miting düzenleyecek. Son dakikada seçmenleri harekete geçirmek için çığır açan çağrılar, 2016’da zafere gitmesine yardımcı olan bir strateji yapıyor.
  • Cumhuriyetçi cumhurbaşkanı, Teksas’taki bir olayın iptal edilmesine yol açan bir Biden kampanya otobüsünü taciz eden bir taraftar kervanına övgüde bulundu.
  • Seçim gününe sadece iki gün kala, 92 milyondan fazla ABD vatandaşı şimdiden oylarını kullandı. Geçmiş seçimlerde erken oylamayı çok geride bıraktı ve 2016’da sayılan tüm oyların yüzde 67’sini oluşturdu.

En rekabetçi kabul edilen üç kuzey pas kuşağı miting alanı eyaletinden biri olan Pennsylvania, yarışın son günlerinde her iki kampanyanın programlarının merkezinde yer aldı.

Trump pazartesi günü eyalette dört miting düzenlerken, Biden Pazar günü iki etkinlik düzenliyor. Pazartesi günü, her iki adaya ve çeşitli vekiller, eyaleti kampanyanın son tam gününde etkinliklerle dolduracak.

Trump, eski bir Demokrat kalesi olan eyaleti 2016’da yüzde 0,7 kazandı ve 20 seçim oyu bu sefer yeniden seçim umutları için gerekli olabilir. Geçtiğimiz haftalarda eyalet, Biden’ın istikrarlı bir liderliği sürdürdüğü yakınlardaki Michigan ve Wisconsin’den daha rekabetçi görünüyordu. Üç eyalet de Trump’ın 2016 zaferinin temelini oluşturuyordu. Üç eyalette sadece 77.000 seçmenlik bir farkla kazandı.

Bir grup yeni anket, Biden’ın Pennsylvania’daki boşluğu, Washington Post-ABC anketinde yedi puan, New York Times-Siena anketinde altı puan ve Muhlenberg College anketinde beş puan artırdığını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Kaliforniya'da Trump taraftarları ile karşıtları birbirine girdi

Next Article

Ivanka Trump, babasının başkanlık seçim kampanyası için 35 milyon dolar topladı

Related Posts
Devamı

ABD’den terör örgütü YPG/PKK’ya yeni silah sevkiyatı

Türkiye, PKK’nın katlettiği vatandaşlarını toprağa verip yasını tutarken, ABD konvoyları terör örgütüne silah taşımaya devam etti. ABD’ye ait büyük konvoya ilişkin görüntüler Suriye’nin kuzeydoğusundaki Kamışlı kentinde çekildi ve sosyal medyada yer aldı. Kuzey Irak’tan Suriye’nin kuzeyine giriş yapan TIR’ların ülkenin doğusundaki Deyrizor’da bulunan El Ömer petrol sahasına silah, ekipman ve lojistik malzeme taşıdığı kaydedildi.