ABD, İsrail’in egemenliğini ve işgal altındaki Golan Tepeleri’nde yerleşim yapma haklarını yeniden teyit ediyor

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien; Amerika’nın Ortadoğu’daki barış vizyonunun, İsrail’in işgal altındaki Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini doğruladığını…

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien; Amerika’nın Ortadoğu’daki barış vizyonunun, İsrail’in işgal altındaki Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini doğruladığını ve yerleşimleri bir İsrail hakkı haline getirdiğini söyledi.

O’Brien, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve ABD Başkanı Barış Danışmanı Jared Kushner ile Pazar günü Batı Kudüs’te düzenlediği basın toplantısında, “Amerika, İsrail’in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini onaylıyor ve yerleşim operasyonlarını bir İsrail hakkı haline getiriyor” dedi.

Golan Tepeleri, uluslararası alanda Suriye toprakları olarak tanınmaktadır ve BM’nin 497 sayılı Kararına göre İsrail’in bölgeye yönelik iddiası “geçersizdir”.

“Amerikan vizyonu, İsrail’in güvenliğini benimseme gerekliliğine dayanıyor” diye ekledi.
Bu arada, ABD Başkanı’nın kıdemli danışmanı Jared Kushner, İsrail ile BAE arasında yakın zamanda açıklanan normalleşme anlaşmasının gidişatı değiştireceğini söyledi.

“Bu, gelişen bir ticari ve ekonomik ilişki için ilk girişimdir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Trump: İlaç firmalarıyla ilaç fiyatları hakkında konuşacak

Next Article

Trump Hava Yolu Şirketlerine yardım sözü verdi

Related Posts