Wall Street Journal: ABD askerleri bu yılın sonunda Irak’tan ayrılacak

Amerikan gazetesi “Wall Street Journal” Perşembe günü, ABD ile Irak arasında Amerikan terörist birliklerinin bu yılın sonuna kadar ülkeden çekilmesine ilişkin anlaşmayı bildirdi.

Wall Street Journal, güvenilir kaynaklardan alıntı yaparak verdiği haberde, ”Iraklı ve ABD’li yetkililer yakında ABD birliklerinin bu yılın sonuna kadar Irak topraklarından çekilmesi çağrısında bulunan ortak bir bildiri yayınlamayı planlıyorlar.” cümlesini geçti.

Bu arada Wall Street Journal, Bağdat ve Washington’dan ortak bir açıklamanın, Irak’ın ABD ordusundan istihbarat ve eğitim işbirliğine ihtiyaç duymaya devam ettiğini vurgulayacağını iddia etti.

Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Wall Street Journal’a verdiği demeçte, “Bağdat’ın ABD savaş güçlerine ihtiyacı yok, çünkü Irak bu tür güçlere artık sahip” dedi.

Bu arada ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price Cuma günü yaptığı açıklamada, Iraklı yetkililerle  görüşmelerin Irak’taki ABD askerlerinin kaderini belirleyeceğini söyledi.

Ned Price’ın açıklamaları, Irak halkı ve gruplarının ABD’li terörist güçlerin Irak’tan çekilmesi çağrısında bulunduğu bir zamanda geliyor.

Previous Article

Snowden: İsrail casus yazılımının Biden'ın cep telefonunu da hacklemiş olması pek olası değil

Next Article

Asaib Ehli Hak'tan Amerika ve Siyonist Rejim'e Cinayet Suçlaması

Related Posts