Polonya, Apache helikopterleri için ABD ile fiyat müzakerelerine başladı

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, ABD ile 96 Apache helikopteri alımına ilişkin fiyat görüşmelerine başladıklarını duyurdu.

Blaszczak, X hesabından yaptığı paylaşımda, ABD Kongresinin söz konusu askeri teçhizatın Polonya’ya satışını onayladığını bildirdi.

ABD Kongresinin onayına değinen Blaszczak, “Polonya’ya radar ve silahlarla birlikte 96 Apache helikopteri satmak için ABD Kongresinin onayını aldık. Fiyat görüşmelerine başlıyoruz.” ifadesini kullandı.

Blaszczak, prosedürler tamamlanıncaya ve tedarik edilen helikopterler Polonya’ya teslim edilinceye kadar ABD ordusunun Polonya’ya kendi rezervlerinden Apache helikopterler sağlayacağını kaydetti.

Polonya hükümeti, Rusya-Ukrayna Savaşı sonrasında ülke ordusunu güçlendirme adımlarının bir parçası olarak geçen yıl söz konusu Apache helikopterleri satın almaya karar vermişti.

Kaynak:AA

Previous Article

Trump, Cumhuriyetçi başkan adayları arasında yüzde 52 ile açık ara önde gidiyor

Next Article

ABD Dışişleri Bakanı Blinken Ukrayna’da

Related Posts
Devamı

Yüksek rütbeli görevlilerin bile erişimi yok! ‘Trump’ın evinde nükleer silah belgeleri bulundu’

Eski ABD Başkanı Trump'ın, Florida'daki evinde FBI tarafından yapılan aramalarda bir ülkenin nükleer silahlarına dair gizli belgeler bulunduğu iddia edildi. Söz konusu belgelerin çok hassas bilgiler içerdiği ve çok iyi korundukları için birçok yüksek rütbeli ulusal güvenlik görevlisinin bile bu belgelere erişiminin olmadığı kaydedildi.