Musk, Tesla’nın taşınma kararının nedeni olarak Demokrat siyasetçiden küfür yemesini gösterdi

Musk, Kovid-19 önlemlerini “faşistçe” bulunca ortalık kızışmıştı


Elon Musk’ın
, elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın genel merkezini Kaliforniya’daki Silikon Vadisi’nden Teksas’a taşıma kararının nedenlerinden birinin, Demokrat bir siyasetçinin teknoloji milyarderine küfretmesi olduğu ortaya çıktı.

Tesla’nın fabrikasının olduğu Kaliforniya’ya bağlı Alameda County’de Mayıs 2020’de Kovid-19 pandemisi sebebiyle karantina uygulanmıştı.

Dünyanın en zengin ismi ayrıca Alameda County’ye dava açmış ve şirketin genel merkezini taşıyacağını açıklamıştı.

Bununla birlikte Musk’ın açıklamalarına tepki gösteren Kaliforniya Eyalet Meclisi’nin Demokrat üyesi Lorena Gonzalez attığı bir tweet’te “Elon Musk’ı si*****” demişti.

“Kesinlikle”

Musk, geçen hafta Tesla’nın genel merkezinin Kaliforniya’dan Teksas’a bağlı Austin’e taşınacağını duyurdu. Açıklamasında çalışanların Kaliforniya’da ekonomilerine uygun ev bulamamasını ve bölgedeki sıkışıklığı gösteren Musk, “Austin’deki fabrikamız havalimanına 5 dakika, şehir merkezine de 15 dakika mesafede” dedi.

Tesla ve SpaceX CEO’su, Twitter’da 8 Ekim’de paylaşılan “Tesla, Kaliforniya Eyalet Meclisi Üyesi’nin küfrünün ardından genel merkezini Teksas’a taşıdı” başlıklı habereyse şu yorumu yaptı:

Kesinlikle.
 

Exactly— Elon Musk (@elonmusk) October 8, 2021


Ekonomi uzmanları ayrıca ABD’de en yüksek gelir vergisi oranının bulunduğu eyaletin Kaliforniya olduğunun altını çizdi. Teksas’taysa bu tür bir vergi yok. 

Previous Article

ABD Başkanı Biden: Aşı mecburiyeti işe yarıyor

Next Article

ABD’den Rusya’ya ‘INF’ye aykırı füzeleri Avrupa’dan çek’ talebi

Related Posts