Medvedev’den ABD’ye ‘yeni 11 Eylül’ mesajı

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev’den 11 Eylül saldırılarının yıl dönümünde gerilimi tırmandıracak yeni açıklama geldi.
Deputy chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev speaks during a meeting with members of the Security Council in Moscow on February 21, 2022. – Russian President Vladimir Putin said on February 21, 2022, he would make a decision “today” on recognising the independence of east Ukraine’s rebel republics, after Russia’s top officials made impassioned speeches in favour of the move. (Photo by Alexey NIKOLSKY / Sputnik / AFP)

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev 11 Eylül 2001 saldırılarının yıldönümüne denk gelen zamanlama ile ABD’ye uyarıda bulundu.

“Oyunun sonu”

Medvedev, Telegram hesabında “11 Eylül arifesinde birkaç kelime” sözleri ile açıklamalarda bulunurken, ABD’yi kibir ve narsizm ile suçladı.

Bir tahminde bulunmak istemediğini ancak ABD’nin yakın bir tarihte nükleer veya biyolojik silah kullanılan bir saldırıya maruz kalacağını söyleyen Medvedev, “Ya da daha kötüsü olacak” dedi.

Nükleer güce sahip ülkelerden birinin duygusal bir karar ile kitle imha silahı kullanabileceğini öne süren Medvedev, ‘İşte bu kadar. Oyunun sonu’ diyerek sözleirni tamamladı.

Newsweek’te yer alan haberde, Medvedev’in nükleer ya da biyolojik saldırıyı başlatacak olan ülkenin kim olacağı konusunda bir açıklamada bulunmadığı vurgulandı.

Previous Article

Lümpen kapitalizm ve kapıdaki tehlike

Next Article

Şili'deki Amerikan darbesi 50 yıl sonra belgelendi

Related Posts