Florida’da 8 Kübalı mülteciyi taşıyan teknenin alabora olduğu an kamerada

ABD’nin Florida eyaleti açıklarında alabora olan teknedeki 8 Kübalı göçmen, Amerikan Sahil Güvenliği ekipleri tarafından kurtarıldı. İki haftadan…
Florida'da 8 Kübalı mülteciyi taşıyan teknenin alabora olduğu an kamerada

ABD’nin Florida eyaleti açıklarında alabora olan teknedeki 8 Kübalı göçmen, Amerikan Sahil Güvenliği ekipleri tarafından kurtarıldı. İki haftadan uzun bir süredir denizde bulunduğu aktarılan göçmenlerin durumunun iyi olduğu bildirildi.

Florida açıklarında içinde 2 hamile kadının da olduğu toplamda 8 göçmenin bulunduğu bot, dev dalgalarla alabora oldu. Olayın gerçekleştiği anlar termal kameralar tarafından kaydedildi.

Florida Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan açıklamada, bir denizcinin uyarısı üzerine Florida’nın 5 mil açığında zor durumdaki 8 metrelik bir tekne tespit edildiği ve bunun üzerine kurtarma operasyonu başlatıldığı bildirildi. 

Göçmenlerin iki haftadan uzun süredir denizde olduğu belirtildi.

Mültecilerin yaşadığı zor anları havadan helikoptere ait termal kameraya anbean yansıdı. Florida Sahil Güvenlik ekipleri, tarafından yapılan açıklamada, kurtarılan mültecilerin durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Previous Article
ABD 'mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyor

ABD 'mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyor

Next Article

Rahip Brunson'ın evi yıkıldı

Related Posts
Devamı

Çavuşoğlu: ABD’nin daha iyi ilişki içinde olma arayışını görüyoruz, S-400’ü kullanmayın teklifi kabul edilmeyecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Biden'ın göreve gelmesinin ardından yeni dönem hakkında açıklamalarda bulundu. Washington yönetimi ile görüşmeleri yorumlayan Çavuşoğlu, "Yeni ABD yönetiminin Türkiye ile daha iyi ilişki içinde olma arayışını görüyoruz" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, ABD'nin "S-400'ü kullanmayın" teklifinin de kabul edilemeyeceğini belirtti.
Devamı

Washington’dan daha fazla yalan haber…

Aldatma ve çarpıtmanın önde gelen uygulayıcılarından Pompeo'nun standartları dikkate alındığında, iddialar gerçekçi değil. Pompeo'nun son günlerinde İran'a ve müttefiklerine karşı düşmanca eylem için bahaneler sağlamayı amaçlayan son vuruş planı olabilir.