Biden’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup

ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektupta, Kovid-19 salgınından etkilenen Türk vatandaşlarının, ailelerinin ve tüm halkının acısını paylaştığını…

ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektupta, Kovid-19 salgınından etkilenen Türk vatandaşlarının, ailelerinin ve tüm halkının acısını paylaştığını söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, ‘Sayın Cumhurbaşkanı’ hitabıyla başlayan mektubunda, “Size ve Türkiye Cumhuriyeti halkına en iyi dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Biden, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen Türk vatandaşlarının, ailelerinin ve tüm halkının acısını paylaştığını dile getirdi.

Kovid-19 salgınına karşı ortak mücadeleyi sürdürürken iklim değişikliği tehdidini gözden kaçırmamak gerektiğini belirten Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 22-23 Nisan’da çevrim içi gerçekleştirilecek iklim temalı Liderler Zirvesi’ne davet etti.

Biden, zirvenin, iklim krizine karşı ortak çabalar konusunda dünyanın en büyük ekonomilerinin liderlerini ve diğer küresel paydaşları bir araya getireceğini belirtti.

Previous Article
joe biden

Biden'dan Georgia'daki seçim yasasına tepki: Anayasa'ya ve vicdanlara yönelik acımasız bir saldırı

Next Article

New York, ABD'de 'aşı pasaportu' uygulamasını başlatan ilk eyalet oldu

Related Posts
Devamı

Trump’ın “aşıyla ilgili müjdenin kasıtlı olarak geciktirildiği” iddiasına korona aşısını bulan Türk profesörden yanıt: Biz siyaset yapmıyoruz

Koronavirüs aşısı geliştiren BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Uğur Şahin, aşının başarısının bilerek kaybettiği seçimden sonra verildiğini öne süren ABD Başkanı Donald Trump'ın sözlerine karşılık, "Biz siyaset yapmıyoruz. Tıbbi araştırmalar hiçbir zaman politize edilmemeli. Aşı virüsün başını ezecek" dedi.