Apple’ın iPhone 13 etkinliğinden neler bekleniyor?

Apple, uzun zamandır beklenen yeni iPhone serisinin tanıtımına hazırlanıyor. Lansmanda Apple saatlerin de görücüye çıkması bekleniyor. 13 sayısı…
Apple: Telefonları kasıtlı olarak yavaşlattığı iddia edilen teknoloji devine Avrupa'da 180 milyon euroluk dava açıldı

Apple, uzun zamandır beklenen yeni iPhone serisinin tanıtımına hazırlanıyor. Lansmanda Apple saatlerin de görücüye çıkması bekleniyor.

13 sayısı batıl inanç olması sebebiyle Apple’ın yeni iPhone modelini 12S olarak adlandıracağı iddia ediliyordu, fakat Apple’a yakın bir isim olan Mark Gurman’ın aktardıklarına göre, yeni model iPhone 13 olarak adlandırılacak.

Yeni iPhone serisi, iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max adı altında dört farklı şekilde piyasaya sürülecek. Bloomberg’in edindiği bilgilere göre, büyük tasarım değişiklikleri olmayan yeni iPhone modeli bir ‘S’ modeli olarak görülüyor.

iPhone 13’ün yeni özelliklerine bakacak olursak, tam ekran olan yeni modelin çentik boyutunun küçüleceği öne sürüldü.

iPhone 13’de A15 çipinin kullanılacağı, çekirdek sayısının A14 ile aynı kalacağı, ancak daha hızlı olacağı biliniyor.

Yeni modelin donanım tarafında, Pro modellerde 3 adet kamera sisteminin bulunması beklenirken, diğer modellerde sadece çift kamera özelliğinin bulunacağı söyleniyor. Pro model için ayrıca, ProRes’te daha yüksek kaliteli video kaydı özelliği olacak.

iPhone 13 önemli tasarım değişiklikleri görmeyecek olsa da, Apple Watch 7’nin daha dikkat çekici özelliklere sahip olacağı iddia ediliyor. Yeni modelin, iPhone ve iPad tasarımına uygun düz ekran ve düz kenarların yanı sıra, bir dizi yeni saat kayışı sunması bekleniyor.

Bloomberg’in edindiği bilgilere göre, saatin yeni modeldeki boyutlarının 41 ve 45 milimetreye çıkarılmasının olası olduğu aktarıldı.

Apple Watch 7’nin daha hızlı bir işlemciye sahip olacağı ve kullanılacak yeni çipin muhtemelen S7 olarak adlandırılacağı biliniyor.

Bloomberg’in haberine göre, yeni modelde sağlık alanında önemli özellikler eklenmedi. Vücut ısısı, kan basıncı ve kan şekeri ölçümü özelliklerinin muhtemelen gelecek yıllarda eklenmesi bekleniyor.

Daha büyük ekrana ve daha ince çerçevelere sahip yenilenmiş iPad Mini’nin neredeyse on yıl önce piyasaya sürülen sürümden bu yana, üzerinde en büyük değişiklik yapılan cihaz olduğu biliniyor. Diğer taraftan, dokuzuncu nesil iPad’in ise, daha ince yapıda ve ve daha hızlı bir işletim sistemine sahip olacağı aktarıldı.

Macbook serisinin yeni modeli olan M1X MacBook Pro’da, M1 çip kullanıldığı, miniLED ekranlarının ve MagSafe manyetik şarjının olduğu aktarıldı. Yeni modelin ayrıca 14 inç ve 16 inç olmak üzere iki farklı modelle piyasaya sürüleceği biliniyor.

Apple’ın yeniden tasarlanmış şarj kutusu ve AirPods Pro’ya benzer bir kulaklık tasarımı ile yeni giriş seviyesi AirPod’ları piyasaya sürmesi bekleniyor.

Previous Article

Kuzey Kore yeni bir tür uzun menzilli füze denedi: Geçit törenlerinde yer almamıştı

Next Article

Hindistan, kripto para ticaretini vergilendirmeye hazırlanıyor

Related Posts