ABD Genelkurmay Başkanı Milley’den ‘Rusya’nın savunma bütçesini bilmiyoruz’ şikayeti

ABD Genelkurmay Başkanı General Mark Milley, Rusya ve Çin’in savunma bütçelerinin birlikte alındığından ABD’ninkinden büyük olduğunu, ama bu…
Chairman of the Joint Chiefs of Staff Gen. Mark Milley testifies to Senate Armed Services Committee about the budget, Wednesday, March 4, 2020, on Capitol Hill in Washington. (AP Photo/Jacquelyn Martin)

ABD Genelkurmay Başkanı General Mark Milley, Rusya ve Çin’in savunma bütçelerinin birlikte alındığından ABD’ninkinden büyük olduğunu, ama bu ülkelerin ayrıntılı rakamlar açıklamadığını belirtti.

Milley, ABD Senatosu Savunma Komitesi’nin oturumunda, “Söz konusu bütçe olunca Rusya ve Çin hükümetleri kartlarını açmıyor. Diğer önceliklere kıyasen savunmaya ne kadar para harcadıklarını anlamak çok zor” diye konuştu.

ABD Savunma Bakanlığı ve istihbaratının Rusya ve Çin’in savunma bütçeleri ile ilgili değerlendirmelerin gizli tutulduğunu söyleyen ABD’li general, “Açık kısmından sadece şunu söyleyebilirim ki, tüm kartlar masaya yatırılırsa Rusya ve Çin’in savunma bütçesi birlikte bütçemizi geçiyor” ifadesini kullandı.

Previous Article

Trump'tan Biden'a tavsiye: Putin'le görüşme sırasında uyuyakalma

Next Article

ABD savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Related Posts