Yemen Mahkemesinden Trump, Suudi Kralı ve Veliaht Prens Hakkında İdam Hükmü

Saada’daki bir mahkeme, Yemen öğrenci otobüsüne düzenlenen saldırı nedeniyle aralarında Suudi kralı ve veliaht prensinin de bulunduğu 10 kişiyi idam cezasına çarptırdı.

Yemen’in kuzeyindeki Saada ilinde bulunan üst düzey bir mahkeme, Saada’nın Zahyan Çarşısı’nda öğrenci taşıyan bir otobüse hava saldırısı düzenlemekle alâkalı olarak on kişiyi idama mahkum etti.

Saba haber ajansına göre, Yargıç Riyad el-Razami başkanlığındaki mahkeme: Suudi Kralı Selman bin Abdülaziz’i, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı, Türki bin Bender bin Abdulaziz’i, ABD Başkanı Donald Trump’ı, ABD eski Savunma Bakanı James Mattis’i, Yemen’in firari eski Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mensur Hadi’yi, Hadi’nin yardımcısı Ali Muhsin el-Ahmer’i, Yemen eski Başbakanı Ahmed Abid bin Deghar’ı ve firari Hadi hükümetinin savunma bakanı Muhammed Ali Ahmed el-Magdaşi’yi idam cezasına çarptırdı.

Mahkeme ayrıca bu bireylerin şehit olmuş çocukların ebeveynlerine 10 milyar dolar tazminat ödemelerine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Yeni füze saldırısı, ABD liderliğindeki Koalisyonun Erbil'deki karargahlarını hedef aldı

Next Article

ABD'de F-35 uçağı düştü!

Related Posts
Devamı

ABD’den Türkiye’ye üstü kapalı tehdit: Rusya’dan aldığınız S-400’leri elinizde tutmayın

ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve başladığından beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmemesi dikkat çekerken ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. ABD Savunma Bakanlığı görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Austin'in Türkiye'ye S-400 sistemini ellerinde tutmamaları çağrısı yaptığını duyurdu.