Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Yamyamlıkla suçlanan adam 70 yaşındaki kurbanı yiyerek iyileşeceğine inanmış

ABD’de Idaholu bir adama, 70 yaşındaki birinin ölümünün ardından cinayet ve yamyamlık davası açıldı.

Yetkililerin evinde insan “dokuları” bulduğu 39 yaşındaki James David Russell, eylülde öldürüldüğü iddia edilen 70 yaşındaki David M. Flaget’le ilgili davada şüpheli durumda.

Flaget, Bonner County Şerif Bürosu tarafından 10 Eylül’de zanlının Idaho’ya bağlı Clark Fork kentindeki evinin dışındaki “bir araçta hareketsiz halde” bulunmuştu.

Bonners Ferry Herald gazetesi, Flaget’in cesedinin tamamına ulaşılamadığını bildirdi.

Dedektiflerin olay yerindeki kanlı mikrodalga fırın ve kana bulanmış bıçağa el koyduğu aktarıldı.

Dava belgelerine göre, yetkililer Russell’ın “beynini tedavi etmek” için “etten parçalar keserek kendini iyileştirebileceğine” inandığını söyledi.

Bonner County Dedektifi Phillip Stella perşembe günü yaptığı açıklamada “Ölüm ve katliamla uğraşırken vicdanımız şoka uğruyor” dedi.

Bildiğim kadarıyla bu, Idaho’daki ilk yamyamlık davası.

Suçlu bulunması halinde Russell, Idaho’da 1990’larda resmen yasaklanan yamyamlıktan hapse giren ilk kişi olabilir. Russell, davada 14 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Dedektif Stella şunları söyledi:

Olayın kesinlikle hiçbir zaman bilemeyeceğimiz birçok yönü var.

Bu, karşılaştığımız en kanlı suç mahalli değildi ama daha ziyade psikolojik bir “Burada ne haltlar dönüyor?” ve “Neden insan parçaları topluyorum?” tarafı vardı. Çok sık karşılaşmadığımız karanlık yolda yapılan bir yürüyüştü.

Russell, şerif yardımcılarına kısa süre direndikten sonra tutuklanmıştı. Zanlı Idaho Güvenliği Sağlık Programı’na sevk edilince ekimdeki bir duruşma ertelenmişti. Programın sonuçlarıysa gizli tutuldu.

Russell’ın 28 Aralık’ta değerlendirme duruşmasına çıkması planlanıyor.

Popüler Yazılar