Washington’da silahlı saldırı: 2 yaralı

Dün akşam ABD’nin başkenti Washington’da Beyaz Saray yakınlarındaki sokaklardan birinde düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi yaralandı.

Washington ve ABD şehirlerindeki en son silahlı saldırılar ve ülkedeki silahlı şiddete ilişkin endişeleri bir kez daha artırdı.

Amerika Birleşik Devletleri bir şiddet dalgası, rehin alma ve silahlı saldırılarla karşı karşıya.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki silahlı saldırılarda her yıl binlerce kişi ölüyor veya yaralanıyor.

Resmi raporlara göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 270 ila 300 milyon ateşli silah var; Bu da  bu ülkede kişi başına neredeyse bir silah düştüğü manasına geliyor. 

Bu arada ABD’nin Washington DC kentinde Washington Nationals ile San Diego Padres arasında oynanan beyzbol maçı en az 4 kişinin vurulduğu silahlı saldırı sonrasında tatil edildi.

Müsabaka anında yapılan anonsun ardından mücadele durduruldu ve seyircilerden maçın oynandığı Nationals Park stadını boşaltmaları istendi. Washington DC polisi yaptığı açıklamada, Nationals Park stadının dışında 2 kişinin vurulduğunu duyururken, soruşturmanın devam ettiğini açıkladı. Yerel polis sosyal medyadan yayımladığı mesajda, “Ateşli silahla yaralananlar tedavileri için bölgedeki hastanelere gönderildi” ifadelerini kullandı. Polis kaynakları tarafından doğrulanmamakla beraber yerel basın 2’si hastaneye kaldırılmış olan 4 kişinin ateşli silahla yaralandığı bilgisini paylaştı.

Previous Article

Biden’den ABD'ye getirilecek Afganlara 100 milyon dolarlık fon

Next Article

Amerika Yasama Sürecinde Filibuster Sorunu

Related Posts