Pazartesi, Nisan 15, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Washington, Venezuella yetkililerine yaptırım uygulama niyetinde … ve Caracas yanıt verdi

ABD’nin, iki eski Venezuella bakanı’na yaptırım uyguladıktan sonra, Jorge Arias’a Venezuella cumhurbaşkanının Amerikan yönetiminin Venezuella halkının acılarını artırmaya çalıştığı iddiası ışığında bu yaptırımları kınadı.

Venezuella Dışişleri Bakanı Jorge Arias, ABD’nin eski Venezuella yetkililerine yönelik yeni yaptırımlarını kınadı ve yaptırımların “çifte standart politikasını ifade ettiğini” söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’dan bir Tweet’e yanıt olarak Jorge, Pompeo’yu “ABD yönetimindeki yolsuzluk araştırmalarına müdahale ettiğini gördü, ancak diğer ülkelerde yolsuzlukla mücadele lehinde olduğunu iddia ediyor” dedi.

Pompeo, eski Venezuella bakanlarının “Güçlerini Venezuella halkının pahasına zengin olmak için kullandıklarını” söyleyerek ABD’ye girmesini engellemişti.

Pompeo, Twitter’daki resmi hesabıyla bir tweet’te şunları söyledi: “Venezuela’nın iki eski bakanı Luis Alfredo Mota Dominguez ve Yostiko Jose Lugo Gomez, Venezuella halkı yerine kendilerini zenginleştirmek için güçlü pozisyonlarını kullandılar.”

ABD Dışişleri Bakanı daha önce ABD’nin Venezuella Yüksek Mahkemesi Başkanı Michael Moreno’ya yaptırım uyguladığını ve tutuklanmasına yol açan bilgiler sağlayan herkese 5 milyon dolar tahsis ettiğini açıklamıştı.

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicholas Maduro, Amerikan yönetiminin sadece Corona salgını sırasında bile cezai yaptırımları arttırmakla kalmayıp, Venezuella halkının acılarını artırmaya çalıştığını da doğrulamadı.

Kaynak: Al-Mayadeen-Eser sahibi: Al-Mayadeen Net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar