Wagner patronu: ABD’li komutan bile var

Rus paralı asker şirketi Wagner’in patronu Yevgeni Prigojin, ABD ordusundaki deniz piyadelerinin eski bir generalinin, şu anda birliklerinden birine…

Rus paralı asker şirketi Wagner’in patronu Yevgeni Prigojin, ABD ordusundaki deniz piyadelerinin eski bir generalinin, şu anda birliklerinden birine komutanlık ettiğini bildirdi.

Finlandiya’da yayımlanan Helsingin Sanomat gazetesine konuşan Wagner’in sahibi, paralı asker grubu içinde Finlandiya da içinde olmak üzere bir çok ülkeden paralı asker olduğunu bildirdi. Euronews Türkçe’nin aktardığı habere göre, yaklaşık 20’ye yakın Finlandiyalı paralı askerin Wagner bünyesinde görev yaptığı ve bu askerlerin oldukça başarılı olduğunu kaydeden Prigojin, “Finliler özellikle cephede çok başarılı. Onlar, deniz piyadelerinin eski generali bir Amerikan vatandaşı tarafından komuta edilen Wagner’in İngiliz taburunda savaşıyor” dedi.

Previous Article

Artık Trump’ın rakibi

Next Article

Çinli devlere ABD’de yasak!

Related Posts
Devamı

Putin’den Zelenski’ye gece yarısı şartları: Silahsızlan, NATO’ya girme, Kırım’ı tanı!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın ikinci ayına girmesine bir gün kaldı. Şimdiye kadar video mesajlarla taleplerini duyuran Zelenski iken, bu kez Rusya lideri Putin gece yarısı açıklama yaptı. Rus lider Zelenski'den Kırım'ın bağımsızlığını tanımasını, ülkesini silahsızlandırmasını ve NATO'dan uzak durmasını istedi.