Trump’tan iddia: Çin Biden’ı istiyor

ABD Başkanı Trump, Çin’in, ABD seçimlerini Biden’ın kazanmasını istediğini iddia etti.

ABD Başkanı Donald Trump, Çin‘in devlet medyasının ve Çinli liderlerin ABD’de 3 Kasım’da düzenlenecek başkanlık seçimlerini Demokrat rakibi Joe Biden‘ın kazanmasını istediğini iddia etti.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sıcak Gelişme: Çin devlet medyası ve Çin liderleri, Biden’ın ABD seçimlerini kazanmasını istiyor. Bu olursa ki olmayacak, Çin ülkemizin sahibi olacaktır.” ifadesini kullandı. 

Biden’ın Çin’in desteğiyle seçimleri kazanmasının ekonomik etkilerine de dikkati çeken Trump, “(Biden seçimi kazanırsa) Şu anda rekor kıran borsamız tam anlamıyla çöker.” görüşünü savundu. 

Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sorumlusu olarak gördüğü Çin’e yönelik son günlerde sert söylemler takınıp sert adımlar atarken, Demokrat Rakibi Joe Biden’ı da “Çin yanlısı” olmakla suçluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD'de ırkçılık karşıtı gösterilerde iki kişi vurularak öldürüldü

Next Article

Pompeo'nun Kanunsuz Zorbalığı ABD'yi Yeniden İzole Ediyor

Related Posts
Devamı

ABD Başkanı Biden’ın oğlunun telefonundan çıkan uygunsuz görüntüler ülkeyi karıştırdı! Biden’ın istifası gündemde…

ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın telefonundaki uygunsuz fotoğrafların sızdırılması ABD'yi karıştırdı. Dünya kamuoyunda da geniş yer bulan görüntülerde Hunter Biden'ın yaşı küçük kız çocuklarıyla uygunsuz fotoğraflarının yer alması ve babası Joe Biden'ı "pedofili Peter" adıyla kaydettiği ortaya çıktı. Yaşanan bu skandal sonrası kulislerde iki seçenek konuşuluyor: Birincisi Biden'ın istifa etmesi, ikincisi ise önümüzdeki seçimlerin bekleneceği.