Trump’tan Biden’a tavsiye: Putin’le görüşme sırasında uyuyakalma

Eski ABD Başkanı Donald Trump, halefi Joe Biden’a Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşme öncesi başarılar dileyerek, görüşme esnasında ‘uyuyakalmama’ tavsiyesinde bulundu.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, başkanlığı döneminde Putin ile Helsinki’de çok verimli bir toplantı yaptığını belirterek, “Gecikmiş yalancı basının toplantıyı yansıtma şeklinin aksine, ABD bu toplantıda Putin’in ve Rusya’nın saygısı da dahi birçok şeyi kazanmıştı” görüşünü paylaştı.

Kendisine yönelik Rusya soruşturmasını ‘Hillary Clinton ve Demokratlar tarafından fonlanan bir tezgah’ olarak nitelendiren Trump, bu soruşturmanın yol açtığı zorluklara rağmen kendisinin Putin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurduğunu belirtti.

Trump, 16 Haziran’da Cenevre’de gerçekleşecek Biden-Putin Zirvesi’ne ilişkin ise “(ABD Başkanı Joe) Biden’a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi şanslar diliyorum. Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin’e en samimi dileklerimi ilet”ifadelerini kullandı.

Previous Article

14 Haziran sonrası Türkiye-ABD ilişkileri nasıl şekillenecek?

Next Article

Rusya: İran nükleer anlaşma görüşmelerinde yeni tur başlıyor

Related Posts