Trump: Pentagon beni sevmiyor çünkü savaş istiyorlar

ABD Başkanı Donald Trump, Pentagon’un komuta kademesinin kendisini sevmediğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan askerlerinin kendisini sevdiğini ancak Pentagon’un komuta kademesinin kendisini muhtemelen sevmediğini belirtti. “Bunun sebebinin de komutanların savaş istemesi olduğunu” öne sürdü.

Ölen Amerikan askerleri hakkında iki yıl önce “beceriksizler” dediği iddiasını yalanlayan Trump, “Amerikan askerlerinin kendisini çok sevdiğini” söyledi.

“Ancak savaş isteyen Pentagon’un komuta kademesi muhtemelen beni sevmiyor.” diye konuşan Trump, bunun sebebi olarak savaş istediklerini söyledi. ABD Başkanı sözlerini, “Böylece bombaları, savaş uçaklarını ve başka şeyleri üreten şirketler mutlu olacak” diye sürdürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD koalisyonu Irak ve Suriye'de 6 yılda yaptığı sorti sayısını açıkladı

Next Article

ABD'nin öncülüğünde Arap ülkeleri ve İsrail'in normalleşmesine Haniye'den tepki

Related Posts
Devamı

Amerikan iç savaşı ve ‘Great Reset’ darbesi / Hüseyin Vodinalı yazdı

“Politikacılar size seçim yapma özgürlüğünüz varmış gibi yanlış bir fikir yayarlar. Doğru değil. Seçim hakkınız filan yok. Sizin sahipleriniz vardır. Sizi malları gibi görürler. Her şeyin sahibi onlardır. Toprağın sahibi onlardır, şirketlerin sahibi onlardır. Senatonun, kongrenin, belediye meclislerinin de sahibi onlardır. Yargıçları kıç ceplerinde taşırlar. Büyük medya şirketleri de onlarındır. Böylelikle haberleri kontrol ederler. Sizin nasıl bilgilendirilmeniz gerektiğine de karar verirler. Sizi billurlarınızdan yakalamış durumdalar. Bu, büyük bir kulüptür ve siz orada değilsiniz. Siz ve ben o büyük kulüpte değiliz dostlar!”