Pazar, Mayıs 26, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Trump, Bahreyn ve İsrail Arasındaki Normalleşme Anlaşmasını Açıklayacak

İsrail medyasında çıkan haberlere göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın Cuma günü İsrail ile Bahreyn arasında bir normalleşme anlaşması açıklaması yapacak.

Jerusalem Post, Bahreyn Veliaht Prensi Salman bin Hamad Al Khalifa’nın, Salı günü Siyonist oluşum ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmen bağlar kuracağı Beyaz Saray töreni öncesinde Washington’da olacağını doğrulayan bir kaynağa atıfta bulundu.

İsrail gazetesi, Trump’ın açıklamayı Doğu saatiyle 13: 00’te Beyaz Saray’da yapacağını söyleyen iki yetkiliye atıfta bulunarak konuyu bildirdi.

Trump Perşembe günü Beyaz Saray basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Nispeten kısa bir süre içinde diğer ülkelerin geldiğini duyacaksınız. Ve Orta Doğu’da barış sağlanabilecektir.”dedi.  .

Trump, Siyonist oluşum ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki diplomatik anlaşmaya yakında başka bir ülkenin katılmasının mümkün olduğunu söyledi. Ancak, bir sonraki katılacak ülkenin adını açıklamadı Suudi Arabistan’ın da sonunda bunu yapacağını tahmin etti.

Trump, önümüzdeki Salı günü Tel Aviv ve Abu Dabi’den heyetleri içeren bir imza törenine ev sahipliği yapacak.

Trump: ‘Gelecek hafta Beyaz Saray’da BAE ile İsrail arasında bir imza atacağız ve buna başka bir ülke ekleyebiliriz. Ve size bunun içine girmek isteyen ülkelerin sıraya girdiğini söyleyeceğim,” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar