Ted Cruz’dan Çinlileri kızdıracak küfürlü çıkış

“ABD’li sporcular Kış Olimpiyatları’na katılıp Çinlilerin komünist kıçlarını tekmelemeli” Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek Kış Olimpiyatları’nın boykot edilmesi için…

“ABD’li sporcular Kış Olimpiyatları’na katılıp Çinlilerin komünist kıçlarını tekmelemeli”

Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek Kış Olimpiyatları’nın boykot edilmesi için tartışmaların sürdüğü ABD’de skandalları ve gaflarıyla tanınan Cumhuriyetçi parlamenter Ted Cruz’dan küfürlü bir çıkış geldi.

Teksas Senatörü Cruz dünkü konuşmasında ABD’li sporcuların 4-20 Şubat 2022’de düzenlenecek olimpiyatlara “gidip Çinlilerin komünist kıçlarını tekmelemelerini” istediğini söyledi.

ABD ve Birleşik Krallık başta olmak üzere bazı ülkeler Çin’deki insan hakkı ihlali iddiaları nedeniyle diplomatik boykot seçeneğini değerlendiriyor.

Ancak ABD’nin eski Birleşmiş Milletler Temsilcisi Nikki Haley ve Cumhuriyetçi Senatör Tom Cotton gibi isimler olimpiyatların tam boykot edilmesi gerektiğini düşünüyor.

Tam boykotun “hata” olabileceğini söyleyen Cruz ise diplomatik boykotu desteklediğini belirtti. Cruz “Bütün hayatlarını bu an için hazırlanarak geçiren gençlerimiz var. Bu genç sporcuları cezalandırmak istemiyorum” dedi:

Genç erkek ve kadınlarımızın gidip Çinlilerin komünist kıçlarını tekmelemelerini fazlasıyla istiyorum.

Cruz’un katıldığı programın sunucusu Margaret Brennan, olimpiyatlara sponsor olan Coca-Cola gibi şirketlerin anlaşmalarını bozup bozmaması gerektiği hakkında siyasetçinin ne düşündüğünü de sordu.

Şirketlerin “biraz cesaretli olması” gerektiğini söyleyen Cruz, şöyle konuştu:

Nike gibi şirketler Çin’deki korkunç köle işçiliğini görmezden geldi… Şirketler, Çinli komünist diktatörleri kızdırmaktan korkuyor.

Previous Article

Rusya, ABD'nin 'Ukrayna'ya saldırmak için askeri yığınak yapıldığı' iddialarını reddetti

Next Article

Adele ile konuştuğu sırada yeni albümünü dinlemediğini söyleyen sunucunun röportajı iptal edildi

Related Posts