Çarşamba, Nisan 17, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad: ABD korsanlık yapıyor!!!

Bugün Suriye Parlamentosuna konuşma yapan Suriye Devlet başkanı Beşar Esat , ABD’nin orta doğuda kaybettiğini kaybettikçe yağmacı orta çağ politikaları ile saldırdığını belirti. Sezar antlaşması korsanlık politikasıdır diye yeniledi.

Başkan Esad; Suriye halkı büyük bir emperyalist savaşın kazanandır. Buradan bu aziz zaferin kahramanlara teşekkür ederim. ABD zaferimizi hazmedemiyor yenilgiyi kabul edemiyor, desteklediği terör örgütleri( İŞİD,El Nusra, Ahrar-u Şam vb…) kaybettikten sonra şimdi Sezar anlaşması ile vatanımıza saldırıyor.

Sezar Yasası korsanlığı meşrulaştıran hiç bir hukuki alt yapısı olmayan Suriye’nin petrolünde yer altı kaynaklarında gözü olanların iştahını kabartan bir yasa.

(Sezar Antlaşması: ABD başkanı Donald Trump tarafından yüz yılın antlaşması olarak açıklanan asıl ismi ile “Sezar Suriye Sivil Koruma Yasası” olan Suriye Arap Cumhuriyeti ile askeri, siyasi ve hizmet alanında iş yapan herkesi yaptırım listesine alan anlaşmadır)

Başkan Esad: Lübnan’da yaşanan büyük bir insani kriz, Suriye devleti olarak Lübnan ile tüm kara ve hava sınırlarını kaldırdık tüm insani ve tıbbi yardımlar için kapılarımızı açtık. Hastahanelerimiz onların hizmetindedir ilk günden beri.

Konuşmasının ortasında tansiyonu düşen Başkan Esat milletvekillerinden özür dileyerek konuşmasına ara verdi. 2 saat süren konuşmasının ardından Suriye için umutlu günlerin başlayacağını temeni ederek konuşmasına son verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar