Soros’tan yatırımcılara ‘uyarı’: Çin’in hisse senetlerine karşı dikkatli olun

Ünlü borsa spekültörü ve milyarder George Soros, yatırımcılara Çin’in hisse senetlerine karşı ‘dikkatli olma’ çağrısı yaptı.

Ünlü döviz spekülatörü ve milyarder George Soros, Financial Times (FT) gazetesinde bir yazı kaleme alarak yatırımcıları Çin’e karşı ‘uyardı.’Soros, yazısında bu yılki hisse fiyatlarını düşüren düzenleyici baskının ardından, “Çinli finans otoriteleri yabancı yatırımcılara güvence vermek için ellerinden geleni yaptılar ve piyasalar buna güçlü bir ralliyle yanıt verdi” ifadelerini kullandı.

George Soros, in FT op-ed, expresses his unhappiness with Xi Jinping’s management of the Chinese economy: “Xi does not understand how markets operate.” Soros also asserts: “China’s birth rate is much lower than the statistics indicate.”https://t.co/LVZo9N3rhB— Jonathan Cheng (@JChengWSJ) September 1, 2021

“Fakat bu bir aldatmaca” diyen Soros, “Şi (Cinping), tüm Çinli şirketleri tek parti devletinin aracı olarak görüyor. Rallide alım yapan yatırımcılar hayal kırıklığıyla karşı karşıya” diye ekledi.

Soros, ayrıca görünürde ESG yönergelerini izleyen ancak Çin’in hisse senetlerine yatırım yapan emeklilik fonu yöneticilerinin kendilerini ve emekli müşterilerini kandırdığını savundu.Mevcut endekslerin, ABD’li yatırımcılara ait yüz milyarlarca doların, ‘kurumsal yönetimleri gereken standartları karşılamayan Çinli şirketlere akmasını mecbur kıldığını’ öne süren Soros, “Güç ve hesap verme sorumluluğu artık herhangi bir uluslararası otoriteye karşı sorumlu olmayan tek bir adam tarafından kullanılıyor” dedi.

Previous Article

Pakistan'dan, Kabil'in düşmesinden İslamabad'ı sorumlu tutan ABD'li Kongre Üyesi Waltz'a tepki

Next Article

Afganistan, ABD ile Avrupa'nın arasını açmaya devam ediyor: "Kendi savunma gücümüzü kurmalıyız"

Related Posts
Devamı

ABD savunma bütçesi kabul edildi

ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce veto ettiği 2021 Savunma Bütçesi, Senato'da 3'te 2'nin üzerinde oyla kabul edilerek yasalaştı. Yasada hem Türkiye'nin satın aldığı F-35 savaş uçakları, hem de Türkiye'ye uygulanacak olan CAATSA yaptırımları yer aldı.