Ana Sayfa Güncel Haberler Dış Siyaset Seattle’da şiddetli çatışmalar… Trump: Medya “Sahte haberleri” teşvik ediyor

Seattle’da şiddetli çatışmalar… Trump: Medya “Sahte haberleri” teşvik ediyor

0
Seattle’da şiddetli çatışmalar… Trump: Medya “Sahte haberleri” teşvik ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’daki bir Tweet’te protestolar hakkında, “sahte haberler” yaymakla suçlayarak, Amerikan medyasına saldırdı. Amerikalı yetkililer Seattle şehrinde en az 47 protestocuyu tutukladılar.

Protestolar, polis ve üyelerine taş ve molotof kokteyli atan göstericiler arasında şiddetli çatışmalara dönüştü.

Eş zamanlı olarak, ABD Başkanı Donald Trump, medyayı bir dizi şehirde protestoları kapsadığı için eleştirdi ve “sahte haberleri” tanıttığını söyledi.

Trump, bir Twitter yayınında, bugün Salı günü, medya tarafından tanıtılan sahte haberlerin, Portland ve Seattle’daki protestocuları “kısa bir yürüyüşe çıkan harika, kibar ve masum insanlar” olarak göstermeye çalıştığını söyledi.

Daha önce, Afrikalı-Amerikalı George Floyd’un Mayıs ayı sonunda bir polis tarafından öldürülmesinden sonra, ABD’nin Washington ve Seattle eyaletlerinde, başlayan ırk ayrımcılığına karşı protestolar devam etti.

Başkan Donald Trump tarafından gönderilen federal ajanlar, kalabalığı kontrol etmek için agresif yöntemler kullandığından, binlerce kişi başkentin Capitol Hill mahallesinde polis vahşetine karşı protesto etmek ve Portland’daki protestocularla dayanışma göstermek için toplandı. 

  • Kaynak: Al-Mayadeen-Eser sahibi: Al-Mayadeen Net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz