Rus jetleri ABD askeri uçaklarını durdurdu

Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetleri’nden bir çift MiG-31 ve Su-35 jeti, bu hafta Bering Denizi üzerinde iki ABD…
Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetleri’nden bir çift MiG-31 ve Su-35 jeti, bu hafta Bering Denizi üzerinde iki ABD B-1B Lancer stratejik bombardıman uçağı ve bir KC-135 uçağını durdurdu.

RuVesna.Su’ya göre, Rus Hava Kuvvetleri, Bering Denizi bölgesindeki Rusya-ABD sınırı boyunca ABD uçaklarını durdurdu ve bunun sonucunda, ikincisi doğuya doğru geri çekildi.

Hava olayı, Rusya Savunma Bakanlığı basın servisi tarafından bildirildi.

Askeri birimden yapılan açıklamada, “Hava Savunma Kuvvetleri’ne ait uçaklar, hava sahası kontrolü ile hedeflerin tespit edilmesinin ardından 21 Ekim’de havaya kaldırıldı” dedi.

Açıklamada ek olarak; yabancı askeri uçakların Rusya Federasyonu sınırından ayrılmasının ardından, Rus savaşçılar güvenli bir şekilde ana havaalanına döndü. İhlal olmadı. diye belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

ABD'den Nijerya'daki göstericilere yönelik şiddete tepki

Next Article

George Floyd davasında kritik gelişme: Chauvin'in suçlaması düşürüldü

Related Posts
Devamı

ABD Başkanı Joe Biden’den Tayvan tepkisi: Tayvan’ı Çin’e karşı koruyacağız

Çin ile topraklarına katmak istediği Tayvan arasında yaşanan gerilim ABD'yi de harekete geçirdi. Çin ile yeni bir sayfa açmak isteyen Başkan Joe Biden, 1979 yılında yürürlüğe giren anlaşma sebebiyle Tayvan'ı da savunma pozisyonundan vazgeçemiyor. CNN yayınında Tayvan'ı savunup savunmayacağının sorulması üzerine "Tabii ki de savunacağız, bu konuda verilmiş sözümüz var" cevabını veren Biden'ın bu sözleri için çok sayıda kişi "savaşın ayak sesleri" yorumunda bulundu.