New York Belediye Başkanlığı ön seçimlerini Brooklyn İlçe Başkanı Eric Adams kazandı

ABD’nin New York kentinde 2 Kasım’da yapılacak belediye başkanlığı seçimlerine katılacak adayları belirlemek için 22 Haziran’da yapılan ön…
NEW YORK, NEW YORK – JUNE 24: Brooklyn Borough President Eric Adams speaks to the media on June 24, 2021 in New York City. Adams, who ran on a tough-on-crime platform, emerged from Primary Day as the front runner in the Democratic mayoral primary with a nearly 10% lead over progressive attorney and activist Maya Wiley. New York City, and much of the nation, is witnessing a surge in violent gun crimes. (Photo by Spencer Platt/Getty Images)

ABD’nin New York kentinde 2 Kasım’da yapılacak belediye başkanlığı seçimlerine katılacak adayları belirlemek için 22 Haziran’da yapılan ön seçimlerin sonuçları belli oldu.

New York Seçim Kurulu, 13 Demokrat adayın katıldığı ön seçimlerden Brooklyn İlçe Başkanı Eric Adams’ın yüzde 50.5 ile zaferle çıktığını duyurdu.

Adams’ı sıralamada yüzde 49.5 ile New York Şehri Sanitasyon Komiseri Kathryn Garcia izledi.

Aynı zamanda eski polis memuru olan 60 yaşındaki siyahi Adams, Cumhuriyetçi Partiden adaylığı kazanan, sokak güvenliği için ‘Koruyucu Melekler’ adlı organizasyonun kurucusu ve radyo sunucusu Curtis Sliwa ile 2 Kasım’da New York Belediye Başkanlığı için kozlarını paylaşacak.

Demokratların kalesi olarak bilinen New York’ta her bir Cumhuriyetçi seçmene karşı 7 Demokrat seçmenin bulunduğu, dolayısıyla Cumhuriyetçi aday Sliwa’nın Demokrat rakibi Adams karşısında şansının çok düşük olduğu tahmin ediliyor.

Previous Article
Koronavirüs araştırması: ABD'de 20 Ocak'a kadar Kovid-19 vakaları ikiye katlanabilir

Delta varyantı ABD'de yayıldı

Next Article

Biden, Almanya seçimlerinin en büyük kaybedeni olabilir

Related Posts
Devamı

Biden’in Beyaz Üstünlükçülerin Terör Tehdidi ile ilgili Uyarısı

Amerika başkanı Joe Biden Oklahoma eyaletinde bulunan Tulsa'daki siyahilerin katliamının 100'üncü yıldönümünde beyaz üstünlükçülerinin terörizminin " Amerika'ya karşı en tehlikeli tehdit " olarak nitelendirdi. Biden Salı günü ilk Amerikan başkanı olarak 1921'de siyahilerin beyaz üstünlükçü gruplar tarafından öldürüldüğü bölgeyi ziyaret etti ve ülkesindeki var olan ırkçılık hususunda uyarılarda bulundu.