Kolombiya’dan ABD’ye gitmek isteyen 9 bin göçmen sınırların açılması için bekliyor

Kolombiya’nın kuzeyindeki Antioquia yönetim bölgesinde, çoğunluğu Haitili 9 bin göçmen ABD’ye gitmek için sınırların açılmasını bekliyor.

Ülkelerindeki iç karışıklıklar ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle Necocli kasabasına gelen 9 bini aşkın göçmen, ABD’ye ulaşmak için Kolombiya Panama sınırının açılmasını istiyor.

Kolombiya göç yetkilileri, göçmenlerin sayısının her geçen gün arttığına işaret ederek, ülkenin sınırlarında ve yollarında düzensiz geçişlerin durdurulması için önlemlerin arttırılacağını açıkladı.

Yılbaşından bu yana sayıları 25 bine yaklaşan düzensiz göçmen tespit edildiğini dile getiren yetkililer, çetelerin göçmenleri sömürdüğünüve cinsel istismar yaptığını söyledi.

Kolombiya Göçü Direktörü Juan Francisco Espinosa, uyuşturucu kaçakçılarına yönelik operasyonlarda 200 kişinin yakalandığını belirterek, “Kaçakçılar, göçmenleri kullanarak kuzeye doğru uyuşturucu kuryeliği yaptırıyorlar, göçmen kaçakçılarına tolerans tanınmayacak. Bunlar, vicdansız ve insan ticareti yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Previous Article

ABD sağlık kurumunun raporuna göre iki doz aşı olanların da bulaştırdığı Delta varyantı, suçiçeği kadar kolay yayılıyor

Next Article

"ABD Kıbrıs konusunda daha aktif olacak"

Related Posts
Devamı

ABD, Bolivya’da büyük jeopolitik yenilgiye uğradı

"Darbeler, demokrasi ve özgürlük yanılsamalarına sahip liderleri ortadan kaldırmak için acımasız bir verimlilikle çalışan ABD tarafından eğitilmiş ve finanse edilmiş ölüm mangaları tarafından gerçekleştirildi. Bolivya'nın son seçimleri, ABD'nin güçlü bir dayanağı olan bir bölgeyi istikrarsızlaştırma gücüne sahip olsa bile, istikrarsızlaştırma başarılarından yararlanma yeteneğini kaybettiğini gösteriyor."
Devamı

Karakas’tan Amerika’ya Sert Tepki

Trump hükümeti Washington'un Venezuela'ya karşı hasmane siyasetlerini şiddetlendirmiş ve Venezuela Başkanı Nicolas Maduro hükümetini devirme siyasetini bu kez de türlü araçlara baş vurarak izlemek istiyor. Bu çerçevede kimi üst düzey Venezuelalı yetkililere yaptırım uygulanmış ve onların yakalanması için de ödül konulmuştur.