Karadeniz’de Rus jetlerinden ABD B-52’sine önleme

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Karadeniz’de uluslararası sularda bir B-52 bombardıman uçağına iki Rus jeti tarafından önleme yapıldığını açıkladı.

ABD Avrupa Komutanlığı’nın yazılı açıklamasında, söz konusu önlemenin 28 Ağustos Cuma günü yerel saatle öğleden önce 11.19’da yaşandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “ABD Hava Kuvvetlerine bağlı bir B-52 bombardıman uçağına Karadeniz üstünde uluslararası sularda rutin uçuşunu yaparken iki Rus S-27 jeti tarafından önleme yapılmıştır. Rus pilotları B-52’ye 100 feet (30 metre) kadar yaklaşırken güvensiz ve profesyonel olmayan şekilde uçmuşlardır.”

Söz konusu eylemin ‘oldukça gereksiz ve tehlikeli’ olarak nitelendirildiği açıklamada, Rus tarafına bir daha bu tür eylemlerde bulunmaması çağrısı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Pentagon: Evet; Irak'taki askeri kuvvetlerimizi azaltıyoruz

Next Article

ABD ve Suudi Arabistan'ın nükleer faaliyetleri

Related Posts
Devamı

ABD’de ırkçılığın artması ve Hollywood’daki izleri

Son dönemde ABD'de ırkçılık ve etnik ayrımcılık yeni rekorlara imza atmaya devam ediyor. Bu bağlamda ABD sineması da bu ayrımcılığı yansıtmaktadır. Son yıllarda Amerikalı sinemacılar ve yazarlar, farklı şekillerde ve Hollywood'daki film yapımı süreçlerine ters düşecek şekillerde Amerika'da siyahiler ve renkli derililerin çektiği mezalim ve gördükleri ayrımcılık hususunda filmler yapmışlardır.