Joe Biden’dan Trump’a: İklim kundakçısı

ABD başkanlığı için yarışan Demokrat aday Joe Biden, Kaliforniya’da haftalardır süren orman yangınlarının iklim değişikliğinin bir sonucu olduğunu iddia ederek rakibi ABD Başkanı Donald Trump’ı iklim değişikliğini inkar etmek ve ‘iklim kunakçısı’ olmakla suçladı.

ABD’de başkanlık seçimlerine 50 gün kala Demokrat aday Joe Biden ve Donald Trump hız verdikleri seçim kampanyalarında karşılıklı eleştirilerini yoğunlaştırdı.

Delaware’de ABD’nin batı yakasında haftalardır süren orman yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Biden, yaşananların iklim değişikliği konusundaki eylemsizlik ve ‘doğanın öfkesinin’ bir sonucu olduğunu söyledi. 

Biden, ”İklim kundakçısının Beyaz Saray’da kalmasına 4 yıl daha izin verirsek Amerika’nın daha fazla yanmasına ya da daha fazla sular altında kalmasına şaşırmayın” dedi. 

ABD’nin, iklim değişikliğinin neden olduğu hasarı anlayan, bilime saygı duyan bir başkana ihtiyaç duyduğunu belirten Biden, ”Acil harekete geçmezsek iklim değişikliğinin daha yıkıcı sonuçları olacak” diye konuştu.

Küresel ısınmayla mücadeleyi ekonomi alanındaki planlarının bir parçası olarak değerlendiren ve bu kapsamda yeni teknolojiler ve istihdam yaratmayı hedefleyen Biden, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında temiz enerji için 2 trilyon dolarayıracağını açıklamıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
İran, 'ABD büyükelçisine suikast planı' iddialarını reddetti

İran, 'ABD büyükelçisine suikast planı' iddialarını reddetti

Next Article

Amerika İran şikayetinin reddedilmesini istedi

Related Posts