Cumartesi, Nisan 20, 2024

Son Haberler

İlgili Yazılar

Joe Biden’dan Trump’a: İklim kundakçısı

ABD’de başkanlık seçimlerine 50 gün kala Demokrat aday Joe Biden ve Donald Trump hız verdikleri seçim kampanyalarında karşılıklı eleştirilerini yoğunlaştırdı.

Delaware’de ABD’nin batı yakasında haftalardır süren orman yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Biden, yaşananların iklim değişikliği konusundaki eylemsizlik ve ‘doğanın öfkesinin’ bir sonucu olduğunu söyledi. 

Biden, ”İklim kundakçısının Beyaz Saray’da kalmasına 4 yıl daha izin verirsek Amerika’nın daha fazla yanmasına ya da daha fazla sular altında kalmasına şaşırmayın” dedi. 

ABD’nin, iklim değişikliğinin neden olduğu hasarı anlayan, bilime saygı duyan bir başkana ihtiyaç duyduğunu belirten Biden, ”Acil harekete geçmezsek iklim değişikliğinin daha yıkıcı sonuçları olacak” diye konuştu.

Küresel ısınmayla mücadeleyi ekonomi alanındaki planlarının bir parçası olarak değerlendiren ve bu kapsamda yeni teknolojiler ve istihdam yaratmayı hedefleyen Biden, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında temiz enerji için 2 trilyon dolarayıracağını açıklamıştı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar