Irak Direnişçilerinden ABD’ye Üst Üste Saldırılar!!!

Geçtiğimiz günlerde ABD ve NATO’nun ülkeyi terk etmesini vurgulayan sert bir açıklama ele alan Kata-ib Hizbullah örgütü bu…

Geçtiğimiz günlerde ABD ve NATO’nun ülkeyi terk etmesini vurgulayan sert bir açıklama ele alan Kata-ib Hizbullah örgütü bu açıklamadan sonra eylemleri sıkılaştırdı.

Irak ABD köpeklerine mezar olacak”

Irak direniş örgütleri bugün farklı ABD üssleri ve konvoylarına saldırı başlattı. Dün gece saatlerinde Bağdat hava alanında ki ABD gözlem noktasına saldırı yapan direnişçiler katyuşya füzeleri ile eylem düzenledi.

Usbet ûs Sairin örgütü bu sabah erken saatlerinde Tikrit’te ABD konvoyuna saldırı düzenlediğini açıklarken öğle saatlerinde Devrimciler Birliği isimli örgüt Basra Zikar yolu üzerinde ABD konvoyunu hedef aldı.

“Eylemler durmaycak”

Akşam saatlerinde Taci şehrinde ki ABD ve NATO üssüne eylem düzenlendi 1 ABD askerinin öldüğü haberi yerel medya’ya yansıdı.

Nasır yolu üstünde ABD konvoyuna patlayıcı saldırısı yapıldığı aynı saatlerde Anbar şehrinde ABD lojistik destek konvoyu vuruldu bilgisi geldi.

Irak Direnişi Devrim Muhafızları komutanı Hacı Kasım Süleymani’nin şehit edilmesinden bu yana bir çok ABD noktasına saldırı düzenledi.

Irak Direnişi Devrim Muhafızları komutanı Hacı Kasım Süleymani’nin şehit edilmesinden bu yana bir çok ABD noktasına saldırı düzenledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien, ABD'nin BM Güvenlik Konseyi'ndeki yenilgisini kabul etti

Next Article

Pompeo, Polonya'da daha fazla ABD askeri konuşlandırmak için anlaşma imzaladı

Related Posts