Hitler’in Kalbini ve Tarihli JFK’yı Çalan Kadın Inga Arvad ile tanışın

Şüpheli Nazi casusu Inga Arvad, hem Adolf Hitler hem de John F. Kennedy ile aynı anda bağlantılıydı.

Ona mektupları Washington Times-Herald antetli kağıdına sahip sararmış kağıda yazılmıştır. Birkaç sayfa küçük dedikodudan geçerler; romantik parçalar sonuna kadar korunur.

“Birkaç hikaye ortaya çıkarmak için kararımı verdim – ve birkaç bebek zaman bulduğumda – umarım gayri meşruiyet savaştan sonra fadd (sic) olur, çünkü sadece bir adamın mükemmel bir kopyasını üretmeye değer. yazıyor.

“Bu mektubu ABD Yüksek Mahkemesinde Inga-Binga’ya karşı savunmak için saklamayı unutmayın. Sizi göreceğim – burada veya orada veya dünyanın herhangi bir yerinde ve bu bir ömür boyu en iyi ya da ikinci en iyi an olacak. En iyisi seninle tanıştığım zamandı. ”

“Inga-Binga” Inga Arvad. 1931’de, mektup yazılmadan yaklaşık on yıl önce, Danimarka’nın Miss World yarışmasına katılmasıydı. Bazı küçük Avrupa filmlerinde rol almış ve köşe yazarı ve savaş muhabiri olarak çalışmıştır. Dedikleri gibi, kapıları açan bir yüzü var.

Yazdığı adama John adı verilir, ama herkes ona Jack der. 1942’de Amerika Birleşik Devletleri Ja-ponya ve Almanya ile savaş halindeydi ve PT-109 olarak bilinen devriye torpido botu komutasında. Erken kayıt yaptı, ancak Donanma’daki bir kariyerden daha büyük şeylere mahkum edildi. Babası Joe, Washington’un etrafında güçlü bir figür ve Jack Kennedy’nin siyasete girmesi ve hatta cumhur-başkanlığına aday olması için planlar var.

Gelecekteki her cumhurbaşkanının gelecekteki bir karısına ihtiyacı var ve Inga Arvad’ın iş için görünümü ve cazibe var. Sadece bir sorun var: geçmişinde başka bir adam. Adı Adolf Hitler.

John F.Kennedy’nin Jacqueline Bouvier ile evlenmesinden önce ve evlilik sırasında bağlantılı olduğu kadınların listesi uzun. Bu kadınların çoğu tanınmış – Marilyn Monroe, Kim Novak – ve gangster Sam Giancana ile de bağlantılı olan Judith Exner gibi bazıları akılsız olabilirdi.

Ancak bu kadınların hiçbiri, FBI Direktörü J. Edgar Hoover’ın Inga Arvad’a benzemeyen bir takımını ele geçirmedi.

Hoover, Joe ailesinin yasadışı alkol satan küçük bir servet kazandığına dair söylentilerin dolaşmaya başladığı 1920’lerde Kennedy ailesi için yasak olarak geri geldi. Hoover, bu şüpheli eski kaçakçının oğlunun, Adolf Hitler’i bilen ve Nazi casusundan şüphelenilen Danimarkalı bir gazeteci olan Inga Ar-vad’ı gördüğünü duyduğunda davaya ajanlar koydu.

Ads by optAd360

John F. Kennedy Başkanlık Kütüphanesi ve MüzesiNavy Ensign Güney Carolina’da John F. Kenne-dy. 1942 dolaylarında.

17 Ocak 1942’de FBI Genel Müdür Yardımcısı Milton Ladd, Hoover’a Arvad’ın aslında bir Nazi ajanı olduğu söylentileri hakkında henüz önemli bir şey olmadığını bildirdi. Ancak FBI’ı hala 1.200 sayfa uzunluğundaydı ve bir Nazi casusu olduğu şüphesi söz konusu olduğunda, Inga Arvad kendi en büyük düşmanıydı.

1935 yılında Arvad, Macar film yönetmeni Paul Fejos ile evlendi. Onu bir filmin başında oynamıştı ve gazetecilik için oyunculuğu terk etmeye hazırdı.

Hikaye yazdığı Nazi siyasi ve askeri lideri Hermann Göring aracılığıyla Hitler’in attığı bir partiye da-vet edildi. Onu “mükemmel İskandinav güzelliği” olarak tanımladığı şeyle büyüledi.

Kısa bir süre sonra, vurulmuş Hitler ona iki kişi verdi, bazıları üç röportaj verdi, öğle yemeği için onu bitirdi ve ikisi birlikte gülüyorlardı.

“Hemen onu seviyorsun, ” diye yazdı tek bir profilde. “Yalnız görünüyor. Nazik bir kalp gösteren gözler tam size bakıyor. Kuvvetle parlıyorlar. ”

Aynı zamanda, Hitler, ABD’deki istihbarat topluluğunun dikkatini çeken ve Arvad’ın Naziler için çalıştığı söylentilerini körükleyen Berlin’deki 1936 Yaz Olimpiyatları’nda özel kutusunda Arvad’ı ko-nuk etti.

Birkaç yıl sonra New York’a göç ettiğinde, 1940’da Arvad, Hitler ile yaptığı röportajları ve fotoğra-flarını Amerikan gazeteleriyle iş bulmaya yardımcı olmak için kullandı. Ancak Pearl Harbor’ın 7 Aralık 1941’de bombalanmasından ve Amerika’nın II. Dünya Savaşı’na girmesinden sonra, Arvad’ın hareketi şimdiye kadar olduğundan daha az akıllı görünüyordu. Bununla birlikte, Hoover’ın ajanları Hitler ile yapılan röportajların Arvad’ın herhangi bir casus olduğunu kanıtlamadığından emin değildi.

Bununla birlikte, Arvad’ın şimdi eski kocasının Nazi Partisinin önemli bir finansörü olduğu söylen-tileri olan Axel Wenner-Gren ile ilişkisi de şüpheliydi. Wenner-Gren, Göring ve bilinen Nazi sem-patizanı ve yakın zamanda İngiltere Kralı Edward VIII ile yakın arkadaş olmasına rağmen bu da kanıtlanmadı.

Ancak bu bağlantılar ve hatta Inga Arvad’ın Adolf Hitler ile kendi bağlantıları bir yana, belki de Ar-vad’ın bir casus olduğu kalıcı hikayelerin ardındaki en büyük kaynak şaşırtıcı bir kaynaktan gelmiş olabilir: Washington Times-Herald’da gazeteci, Kathleen Kennedy, Jack’s küçük kız kardeş.

Arvad’ın Jack’le tanışması Kathleen’den tamamen açık değil, ancak buluştuktan sonra kısa bir süre sonra çıkmaya başladılar ve hatta evliliği düşündüler, Kennedy, Arvad’ın Katolikliğe dönüşmesi ve daha önceki iki evliliğinin iptal edilmesi için ön önlemler aldı.

Arvad ve Kennedy birbirlerine düşerken Kathleen, Arvad’ın geçmişine bakmaya başladı ve Hitler’le birlikte fotoğraflarını Berlin Olimpiyatları’nda hızla buldu.

Bu fotoğraflar daha sonra Times-Herald’ın yayıncısı Eleanor Patterson’a ulaştı ve Arvad’ın Nazilerle olan bağlantıları hakkında herhangi bir şüphe bırakılıncaya kadar gazetede çalışamayacağını açıkladı. Patterson, editör yardımcısı Frank Waldrop’a FBI’ın ofislerinde bir açıklama yapabileceği şekilde eşlik etmesini bile önerdi.

Ancak FBI sadece bir açıklama ile ilgilenmiyordu. Onlar için en önemlisi, Inga Arvad’ın yakın za-manda Washington’a gelmesinden bu yana, yüksek yerlerde çok sayıda arkadaş edinmiş olmasıydı. Ve onu araştıran ajanlar, birkaç deniz subayının dairesine düzenli olarak geldiğini ve adsız bir kişinin arkadaşlarıyla onunla meşgul olduğunu söylediğini bildirmişti.

Klasik bir bal tuzağı gibi görünüyordu ve Hoover telefonlarına dokunulmasını emretti.

Arvad ve Kennedy arasındaki belirli bir telefon görüşmesi daha sonra J. Edgar Hoover’ın Gizli Dosyalarından yayınlandı. İçinde büyük bir vahiy olmasa da, dinleyen ajanlar muhtemelen bu değişimde kulaklarını diktiler:

Kennedy: “New York’ta büyük bir seks partisi olduğunu duydum.”

Arvad: “Size anlatacağım. Bunu duymak isterseniz size bütün bir hafta sonu boyunca anlatacağım. Kocamın her yerinde küçük casusları var. ”

Arvad Kennedy’ye kocasının (Kennedy) kendi babasına söylediği her kelimeyi bildiğini söyler. Ken-nedy bunun ne anlama geldiğini soruyor ve Arvad şöyle yanıtlıyor: “Ailenizi iyi tanıyan ve kocamı da tanıyan biri ama kim olduğunu bilmiyorum. Kişi çocukluğundan beri seni tanıyordu. ”

Bu değişimin ne kadar zarar verdiğini tam olarak bilmesek de, Kennedy’nin şeyleri durdurması yeter-li olmalıydı. Arvad, Kennedy ve babası üzerinde casusluk yapan insanlarla bağlantı kurmaktan şaka yapsa bile, Kennedy onunla olan tüm bağlarını koparmak için iyi bir şey yapmış olabilir.

Yakında, Kennedy’nin Donanma’daki üstleri, Arvad’ın deniz sırlarını aradığından korktu, bu bağları kendileri kesmeye karar verdi ve Kennedy’yi Ocak 1942’de Güney Carolina’ya transfer etti. Ve bununla ilişki sona erdi.

Ama bu Inga Arvad’ın güçlü bir adamla olan son ilişkisi değildi.

Savaş sona ererken Arvad, İngiliz Parlamentosu üyesi Robert Boothby ile nişanlandı. Ancak bu kez, belki de ilk kez dersini öğrenen Arvad, Hitler’in yıllar önce “mükemmel bir İskandinav güzelliği” olduğu hakkındaki yorumlarının Boothby’nin politik kariyerine zarar verebileceğinden korktu.

Boothby’den sonra Arvad, iki çocuğu olan aktör Tim McCoy ile evlendi ve 1973’te kanserden ölmeden önce hayatının geri kalanını göreceli sessizce yaşadı.

Inga Arvad’a bu bakıştan sonra, Kennedy ailesinin gizli kalmasını istedikleri gerçekleri keşfedin. Son-ra, Hitler’in cinsel hayatı hakkında tarih meraklılarını bile şaşırtacak son vahiylere göz atın.

Previous Article

ABD’de üniversite kampüsü yakınlarında silahlı saldırı: 1 ölü, 8 yaralı

Next Article

Afganistan'dan Çıktıktan Sonra ABD’nin Gücü: Amerika'nın Küresel Rolü Nasıl Gerçekleştirilebilir?

Related Posts