Haseke’de Suriye Ordusu hatlarının yakınında ABD insansız hava aracı düştü

Haseke Valiliği’nin batı kırsalında Suriye Arap Ordusu (SAA) ile Türk destekli militanlar arasında çarşamba günü bir ABD askeri…
Haseke Valiliği’nin batı kırsalında Suriye Arap Ordusu (SAA) ile Türk destekli militanlar arasında çarşamba günü bir ABD askeri insansız hava aracı düştü.

Yüksek rütbeli bir Suriye askeri kaynağına atıfta bulunan Sputnik Arabic, ABD insansız hava aracının, Haseke’nin batısındaki önemli Tal Tamr kasabasına yaklaşık üç kilometre uzaklıkta bulunan Dardara köyü yakınlarında düştüğünü bildirdi.

Kaynak, “Uçak, Suriye Arap Ordusu ve Türk ordusu noktalarının kontrolünü ve ona bağlı (silahlı Suriye muhalefet) milislerini ayıran alanın gökyüzünde dolaşırken düştü” dedi.

Olayın çarşamba günü, insansız hava aracının Batı El Haseke’de bir keşif görevi yürütürken meydana geldiği bildirildi.

Kaynak, “Bir askeri helikopter eşliğinde dört Amerikan zırhlı aracının ve SDG örgütünün güçlerine ait bir dizi kamyonetin” batı El Hasakah’a düşen insansız hava aracını bulmaya çalıştığını ekledi.

Bununla birlikte, dronun kendisinin, insansız hava aracını Dardara yakınlarında düştükten sonra fotoğraflayan Suriye Arap Ordusu tarafından keşfedildiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

İran, ABD'nin Suriye'den tamamen çekilmesi çağrısını yeniledi

Next Article

Azerbaycan; Rus, Ermeni ve Amerikan medya personelini taşıyan otobüsü bombaladı

Related Posts
Devamı

Biden’ın Amerika’nın El Kaide Karşısındaki Güçsüzlüğüne İtirafı

Amerika başkanı Joe Biden Cumartesi günü 11 Eylül saldırısının 20'inci yıldönümü töreni sırasındaki açıklamasında, El Kaide terör örgütünün Afganistan'a geri dönmesini itiraf ederek Washington'un El Kaide'nin bulunduğu her yere asker gönderemeyeceğini belirtti. Biden El Kaide'nin Afganistan'a geri dönebileceğine dair soruya cevaben evet yanıtını kullandı ve onların başka noktalara gittiklerini dağıldıklarını belirtti. Biden bir kez daha Afganistan'dan çıkma kararını savundu.