Fazıl Say’dan ABD’ye ‘soykırım’ tepkisi

Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için ‘soykırım’ ve ‘büyük felaket’ ifadelerini…
Fazıl Say'dan ABD'ye 'soykırım' tepkisi

Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için ‘soykırım’ ve ‘büyük felaket’ ifadelerini kullanmasına tepki gösterdi.

ABD Başkanı Joe Biden‘ın 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak nitelemesine ilişkin Fazıl Saysosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu.

Biden’ın sözlerine tepki gösteren ünlü piyanist, “Amerika’nın, ‘Kızılderili soykırımı’ ve Japonya’ya attıkları atom bombalarının hesaplaşmasını yapmadan, Orta Doğu’da uyguladığı vahşi ‘böl ve yönet’ işgalciliğinin milyonların ölümüne sebep olmasının hesaplaşmasını yapmadan diğer ülkelerle uğraşması artık ciddiye alınamaz. Önce kendini düzeltsin” ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Say, “12-13 yıl önce Türkiye, Ermenistan’a “gelin beraber araştıralım bu tarihi muallakta bir şey kalmasın, beraber aydınlığa çıkaralım yaşananları” teklifinde bulundu. Ermenistan yanaşmadı. Yani; tek doğru teori Ermeni teorisi olsun istediler. Bu gerçeklik değildir. Madem farklı teoriler farklı rakamlar, farklı sebepler var, hepsi eşit irdelenmeli, konu araştırma konusudur. Hala tek bir adım bile atılmış değildir. Batının ‘taraf tutmacılığı’ malum… bizim de ‘etik’ savunmamız zayıf.. gerçeklik hala ortak karara ortak hemfikir olunmaya varamadıysa..” dedi.

Previous Article

“Erdoğan Yanıt İçin Doğru Günü Bekleyecek”

Next Article
ABD'de koronavirüse karşı aşılamada 100 milyon rakamına ulaşıldı

Araştırma: Grip aşısı olanlar koronavirüse karşı daha dirençli

Related Posts