“ Eve dönme zamanı ”: Trump’ın yeni Savunma Bakanı ABD askerlerinin geri çekileceğini ima etti

ABD Savunma Bakanı Vekili Christopher Miller, göreve atandıktan sonra yaptığı ilk açıklamada, tüm savaşın sona ermesi gerektiğine ve…

ABD Savunma Bakanı Vekili Christopher Miller, göreve atandıktan sonra yaptığı ilk açıklamada, tüm savaşın sona ermesi gerektiğine ve askerlerin denizaşırı çatışmalardan geri dönmeleri gerektiğine inandığını söyledi.

Ulusal Terörle Mücadele Merkezi Başkanı Miller, çarşamba günü bir tweet ile Başkan Donald Trump tarafından Mark Esper’in yerine bakan sıfatıyla atandı.

Miller, tüm Savunma Bakanlığı çalışanlarına gönderdiği mektupta: “Geleceğe hazırlanırken, El Kaide’nin kıyılarımıza 2001’de getirdiği savaşı bitirmeye kararlıyız. Bu savaş bitmedi.  El Kaide’yi ve ortaklarını yenmenin eşiğindeyiz, ancak savaşı sonuna kadar görememek gibi geçmişteki stratejik hatamızdan kaçınmalıyız.” dedi.

Miller, askerlerin geri dönme zamanının geldiğini söylemeye devam etti, ancak herhangi bir ayrıntı vermedi.

Mektupta, “Zorluklarla karşılaştık. Her şeyimizi verdik. Şimdi eve dönme vakti.’ yazıyordu.
Trump, başkanlığı süresince, yalnızca Pentagon liderliğinin sağlam direnişiyle karşı karşıya kalabilmek için 2016 kampanyasının bir parçası olarak, yabancı çatışmalara karışan askerlerin şiddetli geri çekilmesi için bastırdı.

Muhtemelen Trump’ın görevdeki son ataması olan Miller, ABD’nin dış müdahalelerine son vermenin savunucusu olarak biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article

Başkanlığı kaybeden Trump'ın başı borçlarıyla dertte! Alman Deustche Bank haciz işlemleri başlatacak

Next Article

ABD, Suriye'nin kuzeydoğusundan Irak'a düzinelerce askeri geri çekti

Related Posts