Eski FBI avukatına, Rusya soruşturmasında e-postalarla oynadığı için 1 yıl denetimli serbestlik cezası

ABD’de eski Federal Soruşturma Bürosu (FBI) avukatı Kevin Clinesmith, eski Başkan Trump’ın 2016’daki seçim kampanyasına yönelik Rusya soruşturmasında,…

ABD’de eski Federal Soruşturma Bürosu (FBI) avukatı Kevin Clinesmith, eski Başkan Trump’ın 2016’daki seçim kampanyasına yönelik Rusya soruşturmasında, Trump’ın danışmanlarından birinin suçlanması için e-postalar üzerinde oynadığını itiraf etti ve 1 yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı.

Özel Yetkili Savcı John Durham‘ın yürüttüğü ve eski başkan Donald Trump‘ın Rusya soruşturmasına karşı açtığı soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Başkent Washington’daki federal mahkemede görülen davada, eski bir FBI avukatı olan Clinesmith, Trump’ın Dış Politika Danışmanı Carter Page hakkındaki e-postalar üzerinde oynadığını itiraf etti.

Yargıç James Boasberg, Clinesmith’i 1 yıl denetimli serbestlik ve 400 saat kamu hizmeti cezasına çarptırdı.

Previous Article

Uluslararası Af Örgütü'nden ABD Başkanı Biden'a 'Guantanamo'yu kapat' çağrısı

Next Article
Kongre baskınının ardından FBI 100 kişiyi tutukladı

ABD Kongresi’nde ‘iç düşmanlar’ tespit edildi

Related Posts
Devamı

Trump, giderken de tarihe geçiyor

ABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada, 10 Cumhuriyetçi üyenin de desteğiyle, Başkan Donald Trump’ın görevden azledilmesine yönelik tasarı kabul edildi ve görev süresinin bitmesine günler kalan Trump, ikincİ kez yargılanan ilk ABD Başkanı olarak tarihe geçti.