Dersin bittiğini sanıp Zoom’da mastürbasyon yapan öğretmene ceza verilmeyecek

ABD’nin Maryland eyaletinde bir öğretmen, Zoom’dan ders verdiği sırasında mastürbasyon yaparken yakalandı. Polis, öğretmenin ceza gerektiren bir suç…
Dersin bittiğini sanıp Zoom'da mastürbasyon yapan öğretmene ceza verilmeyecek

ABD’nin Maryland eyaletinde bir öğretmen, Zoom’dan ders verdiği sırasında mastürbasyon yaparken yakalandı. Polis, öğretmenin ceza gerektiren bir suç işlemediğini söyledi.

Gaithersburg ilçesindeki Shady Grove Ortaokulu’nda özel eğitim öğrencileriyle ders yapan Marc Schack, ders bittikten sonra Zoom’dan çıkış yapmadan bilgisayar önünde mastürbasyon yapmaya başladı.

Schack, olayın ardından Zoom’dan çıkış yaptığını sandığını ve kamerasının açık olduğunu farkında olmadığını söyledi. Ancak Schack’in 13 saniyelik görüntüleri tepkilere neden oldu. Olay hakkında soruşturma başlatıldı ve okul yönetimi  Schack’ı  idari izne çıkardı.

Bethesda magazine’inde yer alan habere göre, Schack’e herhangi bir cezai işlem uygulanmayacak. Zira polis, davranışın ‘Maryland yasalarına göre cezai işlem uygulama seviyesinde olmadığını’ söyledi.

‘Kasıtlı yapmadım, sapık değilim’

Schack, olayla ilgili FOX 5 kanalına yaptığı açıklamada,  “Kasıtlı olarak yapmadım. Videoda olduğuma dair hiçbir fikrim yoktu. Başka ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Bu durumdan oldukça rahatsızım. Kasıtlı olarak veya kötü niyetle hiçbir şey yapmadım. Zarar vermek istemedim çünkü kayıtta olduğumu bile bilmiyordum. Sadece kendi evimin mahremiyetindeydim. Ben sapık ya da onun gibi bir şey değilim” dedi. 

Okul Sözcülerinden Gboyinde Onijala ise olayı soruşturmaya devam ettiklerini ve Schack’in soruşturma sürerken idari izinde kalacağını söyledi. 

Previous Article

Lavrov: ABD, Suriye’deki saldırısından 4-5 dakika önce Rusya’ya haber verdi

Next Article
TikTok, kullanıcılarının izni olmadan kişisel verileri topladığı iddialarıyla açılan toplu davaların çözümü için 92 milyon dolar ödemeyi kabul etti. TikTok, Musical.ly, Toutiao, BuzzVideo, Vigo Video uygulamaların sahibi ByteDance, TikTok’un kullanıcılarının izni olmadan kişisel verileri topladığı iddialarına karşılık gizlilik ihlalleri nedeniyle açılan 21 dava için ABD’ye 92 milyon dolar ödemeyi kabul etti. TikTok mail üzerinden yaptığı açıklamada, "İddialara katılmasak da TikTok olarak kullanıcıları için güvenli ve keyifli bir deneyim yaratmaya odaklamak istiyoruz" dedi. TikTok’un ABD’de yaklaşık 100 milyon kullanıcısı bulunuyor. Uygulama özellikle genç Amerikalılar arasında popüler. WeChat’in ise günde ortalama 19 milyon aktif kullanıcısı var.

TikTok gizlilik ihlalleri nedeniyle 92 milyon dolar ödeyecek

Related Posts