Çocuğunun son nafakasını 80 bin tane bozuk parayı bahçeye dökerek ödedi

“Dersin ortasındayken babamın geldiğini gördüm. Bir römork kiralamıştı” ABD’de lise öğrencisinin uzun süredir görmediği babası, evlerinin önüne on…

“Dersin ortasındayken babamın geldiğini gördüm. Bir römork kiralamıştı”

ABD’de lise öğrencisinin uzun süredir görmediği babası, evlerinin önüne on binlerce bozuk para bıraktı.

Virginia eyaletinde yaşayan 18 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Avery Sanford, koronavirüs önlemleri nedeniyle derslerine evden devam ediyordu. Fakat geçen ay dersin ortasında hiç beklenmedik bir olay yaşandı.

Yıllardır görüşmediği babası, Sanford ve annesinin kaldığı evin bahçesine 80 bin adet bir sentlik (yaklaşık 7 bin TL) madeni para bıraktı.

Deep Run Lisesi’ndeki mezuniyetine günler kala yaşadığı olayı Sanford şöyle anlattı:

Daha yeni 18 yaşıma girmiştim. Dersin ortasındayken babamın geldiğini gördüm. Bir römork kiralamıştı. Aracı evin önüne çekti ve römorku kaldırıp tüm bozuk paraları çimenlerin önüne yığdı. O sırada annem dışarı çıkıp ‘Bahçeme ne döküyorsun?’ diye sordu. Araçtakinin kim olduğunu anlamamıştı. Ancak babam ‘çocuğun son nafakası’ diye bağırınca annem onun kim olduğunu anladı.

Sanford, kız kardeşi ve annesi, birkaç arkadaşlarının da yardımıyla bozuk paraları bahçeden toplayarak ayrı bir yere kaldırdı.

Olaydan ötürü yaşadığı hayal kırıklığını anlatan lise öğrencisi, “Sadece annemi değil beni ve kız kardeşimi de utandırmaya çalışıyor; bu hareketi yapmadan önce bunları düşünmemiş olması üzücü” dedi.   

Sanford ve annesi, bir müddet düşündükten sonra 800 dolarlık meblağı aile içi şiddet, cinsel istismar ve insan kaçakçılığından mustarip kişilere destek sağlayan Safe Harbor Shelter merkezine bağışlamaya karar verdi.  

Merkezin yöneticisi Cathy Easter, “Böylesine olumsuz bir deneyimi olumlu bir şeye çevirmeyi başardılar. Yıkılmadılar ve bunu dönüştürmenin bir yolunu buldular” dedi.

Ailenin bağışından ve olayın yerel medyada çıkmasının ardından yardım kuruluşuna yapılan bağışlar 5 bin doları (yaklaşık 42 bin) buldu.

Previous Article

İran savaş gemileri ilk kez Atlantik Okyanusu'na çıktı: Batı basınına göre varış noktası Venezüella

Next Article
ABD yönetiminin, eski Başkan Donald Trump döneminde Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) onay verilen F-35 ve diğer bazı askeri satışlarının incelemesini tamamladığı ve satış işleminin başlatılması için onayı bugün Kongreye iletileceği bildirildi. AA muhabirinin konuyla ilişkin sorusunu yanıtlayan ABD Dışişlerinden isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, "Yönetim bugün BAE'ye F-35 uçakları, MQ-9 İnsansız Hava Sistemleri (IHS) ve mühimmatın satış teklifini işleme koyacağını teyit ediyorum." ifadelerini kullandı. Yetkili, BAE yönetimi ile teslimat öncesinde, sırasında ve sonrasında yapacakları ve yükümlülükleri konusunda istişarelere devam ettiklerini belirtti. Bu satışlara eski yönetim döneminde onay verildiğini ve ABD Dışişlerinin birkaç haftadır bu satışlara yönelik incelemeyi tamamladığını belirten yetkili, "Başkan (Biden), insan haklarına saygı ve hukukun üstünlüğünün ABD dış politikasının merkezinde olduğunu açıkça ifade etti." değerlendirmesinde bulundu. Yetkili, BAE'nin birçok bölgesel güvenlik konusunda ABD'nin önemli bir ortağı olduğuna dikkat çekti. İncelenmek üzere askıya alınmıştı Biden göreve geldikten kısa bir süre sonra BAE ve Suudi Arabistan'ın da aralarında olduğu birçok ülkeye yönelik silah satışlarını incelemeye almak üzere askıya almıştı. BAE ve Suudi Arabistan'ın Yemen'deki saldırılarında söz konusu olan sivil kayıpları ABD'de özellikle de Demokratlar tarafından uzun bir süredir eleştiriliyordu. 16 Nisan'da New Jersey Senatörü Demokrat Bob Menendez ve California Senatörü Demokrat Dianne Feinstein, Biden'ın bu satış teklifini işleme koyması durumunda süreci yavaşlatmak üzere bir yasa teklifi sunmuştu. BAE'ye yönelik bahsi geçen satış paketinde, 10,4 milyar dolar değerinde 50 F-35 uçağı, 2,97 milyar dolar değerinde 18 MQ-9B IHS ve 10 milyar dolarlık mühimmat bulunuyor.

Trump'tan sonra ABD'nin dünya çapındaki imajı hızla düzeliyor

Related Posts
Devamı

ABD, askeri gücünü Doğu Avrupa’ya yığacak

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, ülkesinin Almanya'dan çekeceği kuvvetleri, başta Polonya olmak üzere birkaç Doğu Avrupa ülkesine daimi olarak konuşlandıracaklarını açıkladı. Esper ayrıca 'Rusya'nın saldırganlığına' karşı Avrupa'daki ortaklarla birçok yeni anlaşma ve inisiyatife imza attıklarını ifade etti.